Komputer sie wyłącza

Witam. Niedawno kupilem komputer. Jego konfiguracja:

AMD Athlon 64 x3 6000+ Box - Temperatura ok.50 stopni

EVGA GeForce 8800 GTS 320 bit - Temperatura ok.72 stopni

Msi K9N SLI

HDD Caviar 320 GB

Zasilacz Cheftec Turbo Series CFT-750-14C (zmieniony z 350W) 720W z systemem chłodzenia

2048 mb ramu

Jednak problem polega na tym gdy wejde do internetu (połączenie wykonane przez złącze Ethernet na płycie-posiadam liveboxa TP) komputer sie wyłącza. Nie sadze zeby to był zasilacz bo był zmieniany kilka dni temu. Kiedy mialem zainstalowany internet przez USB odlaczalo mnie-wiec odpada. Na Wi-Fi było calkiem niezle. Uznałem, ze ethernet bedzie szybszy wiec zmienilem. Dzien wczesniej dzialal normalnie. Rano odpalam a tu buba. Wchodę przez Mozillie-wylaczyl się… Wchodzę przez Internet Explorera-chwile pochodził… Wyłączył się. Coś tak czuje że to może płyta glowna ale nie bede go rozkrecał bo ma plombę (****). Proszę o radę bo sam nie moge dojsc…

pierwszy błąd i najważniejszy

drugi błąd konfiguracja komputera

no ale to już inna bajka

zaktualizowałeś bios płyty głównej, sterowniki do livbox-a sprawdź wszystkie opcje w biosie odpowiedzialne za urządzenia usb i sieciowe.

Płyta i Livebox maja najnowsze sterowniki. Wczoraj kofigurowalem system. A o co z tą konfiguracja kompa? Ale teraz powinno być dobrze bo zamienilem port ethernet. Jak sie bedzie krzaczyl to bede pisal … Thx za pomoc

zły procesor trzeba było wsiąść tańszy i kręcić

zła płyta główna jak już musisz mieć SLI to ta

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-14

tyle że do SLI to trzeba było wybrać Intela. ale to nieważne.

A te temperatury są coś za wysokie

chodzi mi o temp procesora jakie masz chłodzenie bo powinno być mniejsze 50 st to trochę za dużo. zamontuj jakiegoś Arctic Cooler-a 120mm jak się da

za 17 zeta by wyciągał powietrze z budy.

ale płyta ma najnowsze sterowniki tylko czy również Bios bo to dwie różne sprawy.

zazdość?? nie każdy potrafi kręcić… a jesli go stać na kupno sprzętu z wysokiej półki to nie musi oszczędzać…

płyta została już zakupiona i nie podlega zwrotowi chyba że ulegnie awarii lub będzie nosić znamiona wad technicznych.

naucz się czytać ze zrozumieniem… plomby

jeśli chodzi o problem, jaki masz system operacyjny ?? xp ?? spotkałem się z wyłączaniem komputera podczas inicjalizacji sterownika sieci w XP. przy takim sprzęcie powinieneś postawić vistę(obsługa DX10), ściągnij dowolną dystrybucję linuxa, nagraj na płytę, uruchom (jako, że masz internet zapodawany przez serwer DHCP) nic nie musisz konfigurować, włącz przeglądarkę Firefox jeśli nic się nie będzie działo z komputerem to znak iż ze sprzętem jest wszystko w porządku a problem tkwi w niekompatybilności sterowników z systemem operacyjnym.

w przeciwnym wypadku nie dokonuj żadnych samodzielnych napraw udaj się do serwisu i domagaj się wyegzekwowania gwarancji.

sympatico już kilka razy udowodniłem Ci niekompetencje, i brak logicznego myślenia w twoich postach, zamilkłeś na jakiś czas ale znowu się pojawiłeś. I ponownie z niekłamaną przyjemnością zrobię to (wytknę twoje błędy) po raz kolejny.

1

niby czego mam zazdrościć tego że mogę w każdej chwili podkręcić swój, dzięki czemu będę miał nie wiele słabszy procesor.

2

a kto powiedział żeby kupił tą co podałem, przecież napisał tak, że wiadomo, iż ma już złożony zestaw. Kogo w tej sytuacji obchodzi kiedy można wymienić część komputera - zacznij czytać ze zrozumieniem.

3

jedno drugiego nie wyklucza może iść do sklepu z prośbą o otworzenie budy. Nie musi zrywać plomby

Koniec końców Sympatico niezbyt sympatyczny osobniku zacznij wreszcie myśleć , a nie szukać dziury w całym. A jeżeli już wolisz wytykać komuś błędy przeczytaj swoje postu pełne ich tam.

Ehhh… Mam Windowsa XP Home Edition z możliwościa podniesienia w każdej chwili do Visty za darmo… I chyba to zrobie, bo zauwazylem, że kiedy mam podpiety przy starcie kompa kabel ethernet to sie wyłącza. Ale kiedy go odepne i podlacze jakas minute po starcie to jest wmiare dobrze. Choc chodził 4 godziny to się wyłączyl… A wentylator wyciagajacy mam zamontowany… Naarazie jest wmiare “dobrze”.

Edit:

Ja nie uważam,że to zła płyta bo mnie to ona pasuje… Zreszta procesory AMD lepiej działają z kartami Nvidi. Więc płyta niech zostanie. A , że taki procesor mi zamontowali to wydawało mi sie, że bedzie dobry (wkońcu to 6 ghz xD). Więc prosze mi pomóc a nie sie kłucic, że jest źle bo to nie ja go składałem.

Rozmawiałem ze znajomym informatkiem, że można poczekac, bo Microsoft robi już łatki na system, które wyeliminują problemy z nowym sprzetem. Więc sie okaże.

radzę jeszcze raz przeczytać efekt twoich przemyśleń , błyskotliwości twoich ciętych ripost pozazdrościłby niejeden przedstawiciel MENSY.

iść z ze sprzętem na plecach ?? za usługi nie wynikające z umowy gwarancyjnej się płaci, nie wspomnę o straconym czasie i braku pewności że posiadany sprzęt będzie na miejscu (dostępny od ręki) - jak sądzę brak wiedzy w tym temacie

niewiele ?? z treści autora postu można wywnioskować, że nie potrafi on kręcić podzespołów komputerowych, niestety sugerowanie komuś, że źle zrobił kupując procesor z najwyższej półki (który de facto też można jeszcze podkręcić) - jest ewidentnym przejawem zazdrości - niestety jest to polska przypadłość.

reasumując na drugi raz nie ośmieszaj się, bo aż żal patrzeć na to co próbujesz wnieść do tematu.

zły tok myślenia, na pewno nie masz procesora 6Ghz a co najwyżej 2 rdzenie taktowane po 3Ghz, taktowań rdzeni nie sumuje się.

chodzi ci o XP czy Vistę ?? jeszcze wiele czasu minie nim Vista nie będzie sprawiała problemu ze sprzętem, sp3 do xp nie wiadomo czy będzie, a do Visty ma niewiele wnosić poza zbiorczymi paczkami aktualizującymi system i pewnie paroma gadżetami.

jeżeli uważasz że sie mylę [podaj mi konkretny przykład nie uogólniaj.

nie nie zawsze się płaci, to zależy od sklepu. Widzę sympatico że zatrzymałeś się we wczesnych latach XX wieku i nie wiesz iż w powszechnym użytku są telefony e-mail, skorzystanie z nich umożliwia zaciągnięcie informacji zanim się przytarga kompa do sklepu.

procesor AMD X2 6000 nie jest procesorem z najwyższej półki (to jest średnia półka) zapomniałeś o dwurdzeniowych procesorach Intela core2 duo i o 4 rdzeniowcach też Intela to są produkty z najwyższej półki zarówno cenowej i wydajnościowej. Już pisałem czego mam zazdrościć, mogę w każdej chwili podkręcić swój który będzie wydajnościowo podobny

do X2 6000, który jest procesorem fabrycznie podkręconym i jego potencjał OC jest mały.

po raz kolejny udowodniłem Ci na konkretnych przykładach nie ogólnych stwierdzeniach że albo się mylisz albo nie mówisz całej prawdy - więc jeżeli ktoś sie ośmiesza to tylko Ty. Czego mam się wstydzić że wytykam Twoje błędy zwłaszcza w niemożności podjęcia spójnych logicznie wywodów.

Chodzilo mi o XP. Nad Vistą się jescze zastanawiam, bo werja upgrade jest do kitu i chyba kupie Home Premium. Jak jestem odlaczony od sieci, komputer chodzi jak nalezy, ale jak się podłącze to czasem sie resetuje (jescze). Ale mam nadzieje, że wyjdą łatki do systemu i bedzie juz spokuj.

Tu się niezgodze z tobą DraaK ponieważ A 6000+ dorównuje C2D E6700 ;]

A w reszcie się zgadzam :wink:

tak tylko jaki potencjał OC ma procek Intela a jaki AMD.

Dzisiaj jade na serwis , poniewaz plyta pekła mi w napedzie (jak to sie stalo :o ?) to przy okazjii sprawdza tego neta. Zobacze co tam powiedza.

EDIT:

Wrócilem z serwisu i komp został. Naped wyczyszczony, ale u nich tez net sie krzaczy. Zainstaluja XP professional i zobacza co sie bedzie dzialo. Jak narazie czekam na telefon.

Złączono Posta : 18.07.2007 (Sro) 21:31

Dobra wróciłem z kompem-teraz działa jak cacuszko :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Zrobili upgrade biosu, reinstalke na XP proff i chodzi jak trzeba. Prosze moda o zamkniecie tego tematu.