Komputer sie wyłącza :/

Witam!

Mam nowego kompa (1,5 miesiaca)

Od kilku tygodni komputer sam sie wyłączał dlatego postanowiłem zrobić reinstalke lecz to nic nie pomogło.

Komputer wylacza sie sam z siebie np. kiedy gram i tak samo jest kiedy nic na nim nie jest robione.

Nie uruchoamia sie ponownie , dopiero po naciśnieciu POWER wlacza sie i po 30minutach/1h,2h (różnie sie wylacza od czasu wlaczenia nie raz 2 minuty po wlaczeniu)

Prosze o pomoc bo nie wiem co juz robic :frowning:

Co mam podać?

Stawiam na zasilacz ale nie wiem co i jak dalej robić

Wyłącza się ,czy też restartuje przy czym monitor pozostaje w uśpieniu??

Przed wyłączeniem zawiesza się czy od razu wszystko gaśnie??

Wyłącza sie i już a monitor dalej jest włączony | Odrazu wszystko gaśnie tak nagle

wejdź w narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń -> system i zobacz czy są tam jakieś błędy

Takie wyłączenia może powodowac płyta główna . Najlepiej podaj dokładną konfigurację kompa łącznie z zasiłką to będzie łatwiej się zastanawiac

zmieniałeś coś w nim ostatnio?? wymieniałeś np. ramy grafike . Rozumiem ,że problem nie jest od nowości tylko od jakiegoś czasu??

Witam.mam podobny problem z moim komputerem. wyłącza sie podczas pracy i prawie od razu sie uruchamia i wyskakuje komunikat ze system odzyskał sprawność po poważnym błedzie… Często zawiesza sie podczas procedury POST. bardzo często wyskakują mi błędy z aplikacją i dotyczy to prawie kazdej aplikacji… prosze o pomoc w odpowiedzi na pytanie co powoduje te wszystkie usterki???

właściwości systemu->uruchamianie i odzyskiwanie -> odznacz “automatycznie uruchom ponownie” .Jak wywali blue to spisz błąd i podaj .Nikt na forum nie jest jasnowidzem. viewtopic.php?f=2&t=213027&st=0&sk=t&sd=a&hilit=restarty+kompa szukanie też nie boli a bez podania dokładnego opisu usterki i specyfikacji sprzętowej można tylko gdybac.

Wszedłem i niestety jest kilka błędów , oto ich nazwy ;

4 błędy W32Time

2 błędy Srv

1 błąd Servis Control Manager

Nic nie wyminiałem , problem nie jest od nowości.

Kupiłem komputer w sklepie i jest na gwarancji ale co ide do ziomków to każa robić reinstalke :confused: nie znają sie na rzeczy chyba

kamilet1 , podaj konfigurację sprzętową komputera.

Jeżeli jej nie znasz, to sprawdzisz ją programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie. Spisz informacje z:

Nazwa płyty głównej

Typ procesora

Pamięć fizyczna

Karta wideo

Jaki posiadasz zasilacz ?

Zdejmij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje (producent, moc, np. CODEGEN 300W) z naklejki na zasilaczu.

Ok dzieki za info co mam zrobic ale to juz jutro bo teraz musze wyjsc :wink:

Jutro z rana wszystko podam :slight_smile:

Dzieki wam

no prawie na pewno się nie znają … reinstalka czy o zgrozo format to nie jest sposób na usuwanie błędów tylko ostatecznośc. Jeżeli już pomyślnie zainstalowałeś nowy system to problem leży w sprzęcie (przekonany na 100% nie jestem). Jeżeli masz gwarancje to wiesz co powinieneś zrobic chyba …

Jeśli ze sklepu to pewnie zasilacz słaby.

Jeśli masz któryś z tych, zmień na Modecom/Amacrox/Fortron lub inny z podanej strony.

No niestety mój zasilacz nalezy do tej złej grupy.

Jade zaraz z nim do naprawy, jak wróce dam znac co było z nim nietak :slight_smile:

Dzieki za pomoc :wink: :smilecolros:

Nie ma co naprawiać dziadowskiego zasilacza. Nie zastanawiaj się, tylko kup nowy, jakiejś solidnej firmy.

Podaj w końcu kofigurację sprzętową swojego komputera.