Komputer sie wyłącza

komputer sie wyłącza mojemu koledze i nic sie na monitorze nie pojawia. Ani ekran biosu. Zaczęło mu coś pikać i sie komputer sam wyłączył. Niby sie uruchomi ale na monitorze ic nie pokazuje. Co mogło mu sie stać??? Ja podejrzewam karte graficzną??? Odpiszcie prosze

Podaj podzespoły kompa + zasilacz

pamiętam tylko tyle…

procek athlon 1.8

dysk 120

radeon 9… 128mb 128bit AGP

zasilacza nie wiem

Jeszcze

Producent i moc

EDIT:

Ściągnij lewą ściankę obudowy i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu.

Jak pika przy starcie to coś się sypnęło ze sprzętu. Poszukaj Beep code dla odpowiedniego BIOS-u płyty głównej. Może tylko starczy wyczyścić i podociskać karty i pamiątki, może jakiś wentyl trzeba dodać lub wymienić.:mrgreen:

Podejrzewam ze “padła płyta główna” może nastąpiło jakieś przepięcie i po płycie chociaz niekoniecznie ale to bym obstawił Jak jeszcze się uruchamia sam po włączeniu do sieci bez naciskania Power to 100% “padła” płyta główna.

jak nacisne przycisk power to dopiero się włącza ale nic nie widać na monitorze

Wentylatory na procesorze, w zasilaczu i ewentualnie na karcie graficznej działają ?

Zresetuj BIOS płyty głównej. Wyciągnij bateryjkę z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym czasie włóż baterię z powrotem i włącz komputer.

Ludzie trzymajcie bo nie wytrzymam seba86mu , czy ty zawsze musisz upatrywać problemu w tych zasilaczach. mati.m92 , podaj jaki to jest typ płyty głównej. Acha podaj jeszcze ile razy pika przy starcie ?

Ile razy pika, ale także jak pika? Liczba pików krótkich i długich też jest czasem ważna. A z tym zasilaczem, piękne =D> Z drugiej strony seba86mu ma trochę racji, najpierw trzeba wyeliminować sprzęt, potem system, a na końcu można zająć się aplikacjami.

Zgadza się liczba i ich długość jest ważna.

PS. Sprzęt to nie znaczy, że trzeba brać pod uwagę wyłącznie zasilacz jak w jego przypadku.

krótko pikło 3 razy i komputer pochodził jeszcze z 30 minut i sie wyłączył. Nie pika jak go sie włącza tylko jak przedtem miał go włączonego i przeglądał strony internetowe to mu pikło 3 razy i po 30 minutach sie komp wyłączył. :?

mati.m92 , niech kolega pożyczy od kogoś zasilacz i sprawdzi, czy komputer ma nadal problem z uruchomieniem się.

Jeżeli bez zmian, to spróbujcie uruchomić komputer z inną kartą graficzną.