Komputer się wyłącza


(Nativek82) #1

Witam! Mam problem komputer sam się po ok.5-15s wyłącza tak jakbym odłączył wtyczkę z gniazdka.Mój sprzęt to : win home edition xp sp2,procesor amd athlon 64x2 4000+ am2 box(65w) dual, pamięć ram DDR-2 1GB, dysk 160GB(7200) 8mb sata-300 i zasilacz PROCOMP ATX KY-450w.Co może być tego przyczyną?


(Cosik Ktosik) #2

Może Masz bluescreeny, tylko włączony jest natychmiastowy reset po awarii.

Jeżeli system w ogóle się kiedykolwiek włącza, to wejdź do panelu sterowania->system->zaawansowane->uruchamianie i odzyskiwanie->ustawienia->odznacz automatyczny restart po awarii. Napisz na forum, jaki kod błędu został wygenerowany oraz jaką podano przyczynę.

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Jeżeli system nie działa, to podczas startu komputera, przed startem systemu, wciśnij F8. Pojawi się okno z wyborem , jak ma zostać uruchomiony system, wybierz opcję Wyłącz automatyczne uruchamianie ponowne komputera po awarii. Wyświetli się niebieski ekran. Podaj z niego kod błędu oraz przyczynę.

Podaj odczyt napięć z Biosu.


(Sid22) #3

Najpierw sprawdź temperatury w biosie. . . jesli da sie tam wejsc. . . Jesli cie zaniepokoja to sprawdz czy wszystkie wiatraki chodzą (poprzez rozkrecenie obudowy) Sprawdz takze od jakiej temperatury sprzęt ma się wyłączać aby nie popalic podzespołów. . .(opcja w biosie)

Temperatury to najczestrzy problem związany z resetem. . .