Komputer się wyłącza

Witam ,tak jak w temacie mój komputer się wyłącza przy instalowaniu sterowników do karty graficznej.Szukałem trochę w necie no i spróbowałem kilka sposobów no ale nie działają no i zwracam się tutaj czy ktoś jest w stanie mi pomóc czy muszę nową kartę graficzną ?

Dodam jeszcze ze kiedyś tak miałem ,nie wiem jak ale jakaś to zrobiłem i od dzisiaj znów to mam

Podaj markę oraz moc zasilacza, którego używasz obecnie.

  • po zainstalowaniu sterowników grafika osiąga większą moc i coś tego nie wytrzymuje,

  • albo nieodpowiednie sterowniki i robi kolizje w systemie i reset wtedy.

no to model :ATX KY-400w

Widzę, że bardzo słabiutki zasilacz. A czy karta, ma dodatkowe zasilanie ?? Jak możesz podaj nazwę producenta, dane karty grafiki.

Jaki model ?? To bardziej pomoże. Jeżeli karta ma dodatkowe zasilanie, i jest podpięte, i wgrasz sterowniki, to może się Tobie komputer się wyłączać.

Tak Karta graficzna to nvidia geforce 7300 gt ,a co dodatkowego zasilania karty graficznej to nie ma.

Tak jak mówiłem wcześniej tak miałem i jakaś się naprawiło ,a i jeszcze jedno nie wiem czy to coś pomoże ale w trybie awaryjnym zainstalowałem ,ale jak by ich wgl nie było więc chyba to nic nie da

@PS

Dodam to iż bios mi zmienił kolor czyli (jedna literka biała druga różowa i tak ciągle)

Wymień sobie tego trupa na coś lepszego, jeżeli nie chcesz wywalić całego kompa na śmietnik. Co do grafiki, to tak się składa, że ona ma dodatkowe zasilanie(wiem, bo sam miałem tą kartę) i nie dziwie się, że masz problemy, skoro nie masz go podłączonego, tak więc wymień sobie zasilacz na bardziej konkretny, podłącz pod kartę wtyczkę 6 pin od zasilacza, a jak nie masz, to możesz wykorzystać przejściówkę 2xmolex->6pin.

Ale wcześniej było dobrze ,grało i wgl i tak nagle już nie działa i dodam ze jak instalowałem starszy sterownik do mi się monitor wyłącza ,jak bym miał za dużą rozdzielczość

dla tej grafiki i procesora jedno-rdzeniowego wystarczy zasilacz 200w, nie potrzeba lepszego czołga :smiley:

jest milion rożnych wersji 7300gt (są z 512mb pamięci , są na gddr2 i na gddr3 i są na Agp i są z możliwością SLI) i zazwyczaj nie ma dodatkowego zasilania.

sprawdź grafiki u jakiegoś kumpla w jego komputerze, jeżeli u niego też będą resety albo jakieś artefakty to znajdź sobie nową grafikę lub spróbuj “metodę z piekarnikiem” .

Pytanie tylko, czy to na AGP jest, czy na PCI Xpress 16. Są w internecie i takie, i takie, patrzyłem na grafiki w google.

Na AGP ma dodatkowe zasilanie, na PCI nie ma. Włóż po prostu inną kartę, i problem powinien się sam rozwiązać, np. 7600GT,

która nie ma dodatkowego zasilania, i nie potrzebne jest jej dodatkowe chłodzenie. Jest chłodzona wiatraczkiem, a nie pasywnie,

jak niektóre 7300gt

NO tak zgadza sie jest wiatraczek spróbuję podłączyć inna grafikę może zadziała

  • Witam. I jak, próbowałeś coś z tym zrobić ?? A jeśli tak, to czy pomogło ??