Komputer się wyłącza


(kuba..) #1

Cześć,

Mam problem z komputerem od czasu gdy zmieniłem monitor (na większy) oraz wymieniłem zasilacz (na lepszy) mój komputer zaczął się wyłączać (co zabawne to zaczęło się tak dziać po "wizycie u informatyka który wymieniał mi zasilacz i innych usterek nie zauważył) , szczególnie podczas grania. Wcześniej wyskakiwały bluescreeny teraz po prostu się zacina i jedyna opcja to go zresetować . Nie wiem co mam na to poradzić . Ma ktoś może jakiś pomysł co może być do wymiany (rozwalone) albo może da się na to jakoś zaradzić? Komputer się przegrzewa.. gdy przystawie do niego wiatrak domowy to jest trochę lepiej , mogę dłużej pograć bez wyłączania czyli myślę ze chodzi o to ze się przegrzewa. Co w takim wypadku mam zrobić . Ile może mnie kosztować wymiana nie nadających się do użytku części . Liczę ze ktoś mi pomoże . Z góry dziękuje .


(falcon89) #2

Podaj model zasilacza.

Podaj temperatury z http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P ... 33495.html


(Łukash) #3

To co wyżej + na drugi ogień sprawdzenie czy chłodzenie na CPU i GPU jest poprawnie zamontowane (mógł tam wsadzać swoje ręce... sprawdź czy nie ma "luzu", czy pushpiny są dociśnięte i dokręcone) + ewentualna wymiana pasty termoprzewodzącej na CPU i GPU na jakąś markową np Zalman ZM-STG2 .

"Informatyk" mógł coś tam sknocić, skoro oddał w ręce sprzęt w takim stanie...


(kuba..) #4

http://imageshack.us/photo/my-images/577/fasfasfy.png/ ------- temperatury

http://imageshack.us/photo/my-images/81 ... 15390.jpg/ ----- tu informacje dotyczące zasilacza.

A nie co do chłodzenia na CPU i GPU nie mam za bardzo jak sprawdzić , gdyż po prostu zupełnie nie znam się na tym za bardzo.

Ps. A to ze po tej sytuacji , także zmieniałem monitor na większy , ponieważ tamten się prawdopodobnie spalił (ekran był bardzo ciemny i jedynie przy włączaniu komputera na początku były prześwity po pełnym włączeniu nic nie było widać)

@edit

link do starego tematu odnośnie tego samego problemu - blue-screeny-podczas-grania-komputerze-t510707.html . Może to coś pomoże.


(Krys2q2x2) #5

Zasilacz Logic Pro ... to zasilacz z czarnej listy być może to on jest winowajcą.Zerknij na to http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(kuba..) #6

Można to jakoś sprawdzić czy to on jest winowajcą ? Jakimś programem czy coś?


(falcon89) #7

Podłącz inny (markowy) zasilacz i sprawdź czy problem nadal występuje.


(Krys2q2x2) #8

jeżeli to nie zasilacz będzie winowajcą to być może coś z systemem.


(kuba..) #9

Nie umiem za bardzo podłączać a po drugie nie mam drugiego zasilacza.;/ innej możliwosci nie ma?


(Krys2q2x2) #10

Zamontować zasilacz to żaden problem naprawde bardzo łatwa czynność.Nie możesz pożyczyć od kolegi jakiegoś zasilacz??


(Łukash) #11

Również temperatury , nawet jak na pomiar programowy są nie za dobre, GPU-53 stopnie!, 10 stopni różnicy na rdzeniach CPU ? !

Pasta + zasilacz.


(kuba..) #12

A jaki byście proponowali zasilacz? Potrzebuje cos taniego i dobrego . Nie znam sie na tym za bardzo wiec wszelkie nazwy i linki byly by mile widziane, nie chcialbym trafic po raz kolejny na jakis szajs.


(Lewanxd) #13

(kuba..) #14

A jak to jest z doborem zasilacza? Trzeba zwrócić uwagę na inne części ? Czy ten wyżej na 100% będzie pasował ?