Komputer sie wyłancza

komputer sie wyłanca przy grach wytrzymuje 5 mniut, przy słuchaniu radia lub teledyków w winampie lub przy przeglądaniu stron.

by uruchomić kompa musze wyciągnąć wtyczke od zasilania i poczekać chwile.Myślałem ze to wina zasilacza bo pokazywało 2,82V a powin 3,3 V, kupiłeem nowy zasilacz i nadal sie wyłancza przy +5V pokazuje 4,919 do 4,999 temperatura procesora wacha sie od 55 do 64 C

Płyta Główna – ASUS A7V8X-x

Procesor – AMD Athlon XP 2000+FSB-266MHx/Core-1667MHz/1.6V/0.13/L1+L2 Cache=128+

Karta Graficzna –MSI - MX440-T8X nVIDIA AGP 8x/4x 64 MB DDR TV Out Connector

1.3 pixel combiner operations

system xp

może ktoś wie co może byś przyczyną

ja miałem kiedyś coś podobnego i zaowocowało to spalonym kondensatorem na płycie, po jakimś czasie okazało się że była to wtyczka kabla zasilania do kompa, za lużno siedziała w gnieździe zasilacza i sapała prądem.

wtyczka nie jest lużna

a może komp był podkręcany i teraz się przegrzewa??

Słyszałem o wirusach które działająw ten sposób?

Czy przed wylaczeniem kompa wyskakuje ci okno z informacja ze wylaczenie kompa nastapi za … ?

sprawdz w biosie czy nie masz ustawionego zabezpieczenia temperaturowego

mozesz tez rozkrecic obudowe i obok kompa postawic duzy niezalezny wiatrak. Jesli nadal bedzie sie komp wylanczal to bedziesz wiedzial ze nie jest to kwestia przegrzania.

sprawdz w biosie czy nie masz przestawionej szyny od procka

lub tez czy przypadkiem nie przestawily ci sie napiecia od ramu i procka

sprawdz czy nie masz aktywnego jakiegos programu do podkrecania k. graficznej bo to tez moze powodowac przegrzanie

Ilo watowy zasilacz kupiles?

czy dokupiony zasilacz też nie jest oby za slaby?

pozdroofka

cobra

ja tak mialem poniewaz przegrzewal sie procesor , komp sie wylaczal i nie moglem go wlaczac dopuki procek nie wystygl (trwalo to chwile)

wyłancza sie automatycznie nie wyskakują żadne napisy

aby włonczyć komputer ponownie musze wjąc wtyczke z gniaztka odczekać z pół minuty i włożyć z powrotem

mam ustawinne w biosie zabezpieczenie temperaturowe na 95 C

w programie asus pc probe V2.19.04 pokazało mi najwyszą temperature jaką osiągnoł to 64 C

kupiłem 400W zasilacz +12v pokazuje 12.48, +5 pokazuje 4,919 4,948 4,999 przy tym wskazniku tak mi skacz a przy +3,3V pokazuje mi 3,328

w biosie niewiem jakie powino być napięcie do ramu i procka

nie potkręcałem ani procka ani karty graficznej

No więc co należy zrobić.

Sprawdzić chłodzenie na procesorze,karcie grafiki - stan wentylatorów,czy się kręcą i wyczyścić,ewentualnie zdjąć i wymienić pastę lub wymienić coolery na mocniejsze.

Zejść z temperaturą procka do 50 stopni,stres 55 do 60 stopni.

W biosie powinieneś mieć ustawioną temperaturę max 70 stopni przy której jest informacja lub wyłączenie.

Porządna konserwacja kompa.

Temperatura dysku.

Sprawdzenie pamięci na błędy.

Sprawdzenie dysku na błędy.

Szkodniki.

Ja bym postawił na uszkodzone kondensatory elektrolity na płycie,wybrzuszone lub wylane.

Pomoc poczytaj

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 383#179383

Jak nic to nie da trzeba każdy podzespól sprawdzić na innym kompie czy dobry.

temperatura cpu 55 C a mb 36 C

Kiedys jak mialem athlona xp 1800 moj komp wylanczal sie jak temp procka dochodzila do 55st.C obecnie mam bartona 2600 i chodzi on stabilnie nawet jak temp przekracza 60st.C

W zimie moj komp mogl chodzic 24h w lecie byl problem

aczkolwiek podejzewam ze w momencie kiedy program pokazuje np temp. 60stC w rezultacie moze byc znacznie wiecej bo czujnik temp nie znajduje sie w procesorze tylko na plycie glownej w srodku kwadratu w ktory sie wklada procka.

ja na twoim miejscu przywrucil bym default-owe opcje w biosie.

pozdroofka

cobra