Komputer się zacina (od strony 2)

Dimatheus,

Instalacja się nie powiodła. W obu przypadkach wyskoczyło to samo.

ijofiyske5n1_t.jpg

Nic nie instaluj z postu użytkownika Dimatheus (problem jest z dyskiem, nie oprogramowaniem).

W HD Tune zrób Error Scan bez zaznaczonego Quick Scan (jeśli wszystkie kwadraciki będą zielone to tylko poinformuj o tym).

Error scan trochę potrwa więc raczej będzie po weekendzie. Nie mogę zostawić uruchomionego komputera samego.

Jeszcze dowiedziałam się(nie tylko ja korzystam), że zakończenie pracy komputera było parę razy robione z przełącznika z tyłu sprzętu.

Gratulacje, teraz nie ma się co dziwić że sprzęt działa jak działa.

Te sarkastyczne Gratulacje należą się ojcu.

c20j6kfawhpi_t.jpg

To trwało przerażająco długo. Drugi raz nie chce tego robić.

Co mogę zrobić? Na przykład na kilka dni zostawić bez włączania??

Hej,

W takiej sytuacji spróbuj wersji sterowników przygotowanych przez producenta płyty głównej - znajdziesz je tutaj. Po ściągnięciu sterowniki należy wypakować do folderu i dopiero po tym kroku uruchomić instalator - a dokładnie program setup.exe z folderu Inf.

Nie zgodzę się - brak możliwości aktywowania trybu UDMA wynika z niezainstalowania sterowników do układu płyty głównej.

Wcale się nie dziwię - prędkość 1,5 MB/s jest porażająca. Czy w czasie testów była uruchomiona jakaś inna aplikacja - przeglądarka, antywirus bądź coś podobnego?

Nie, to nic nie da - zupełnie nic! Niestety sprzęt komputerowy tak nie działa, że po wyłączeniu i przerwie w użytkowaniu coś się w nim naprawia. Na początek zacząłbym od instalacji sterowników do płyty głównej. Później sprawdzałbym ogólną wydajność dysku - coś w tej kwestii jest nie tak na linii dysk <-> płyta główna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowane. Co to da?

Przez większość czasu wahało się pomiędzy 2,7 a 3,4. Pod koniec tak zmalało.

Chodziło mi o to, aby komputer odpoczął/ochłodził się. Jeśli za często jest włączony to chyba też niedobrze.

Hej,

Powinno aktywować pracę dysków i napędów w trybie UDMA - co znacznie przyśpiesza ich pracę, bo powoduje odciążenie centralnego procesora w operacjach odczytu/zapisu.

Czyli dramatycznie źle… Dyski powinny osiągać transfery o wiele, wiele większe.

To zależy - generalnie komputer potrafi ochłodzić się w kilkadziesiąt minut - nie potrzeba do tego godzin, dni czy tygodni.

Pozdrawiam,

Dimatheus

To powinno od razu zaskoczyć?

A co z tym???

Hej,

Od razu po restarcie. Jeśli ponownie uruchamiałeś system, wystarczy spojrzeć do menadżera urządzeń i sprawdzić, czy we właściwościach kontrolerów ATA/ATAPI są dostępne tryby pracy UDMA.

Te problemy klasyfikują dysk do jednego - do wymiany.

Ten błąd informuje natomiast najprawdopodobniej o uszkodzeniu taśmy łączącej dysk twardy z płytą główną. I tutaj na pewno potrzebna będzie jej wymiana.

Bad sektory oraz uszkodzenia głowicy niestety przy takich zachowaniach są wiele bardziej prawdopodobne.

To może być pokłosie uszkodzenia dysku lub jego błędnej komunikacji z płytą główną. Na początek wymieniamy taśmę i sprawdzamy tryb UDMA. Jeśli nic to nie da, szykuj się na wymianę dysku.

:arrow: W jaki procesor wyposażony jest komputer i ile ma pamięci RAM?

Pozdrawiam,

Dimatheus

podano w poście wcześniej:

Chodzi o bieżący tryb transferu? Czy o co? Wszędzie mam ustawione

DMA jeśli dostępne.

http://forum.dobreprogramy.pl/komputer-sie-zacina-strony-t530070-30.html#p3330940

Co tam powinno dokładnie być? Jak jest Nie dotyczy, to źle?

Ile kosztuje ta taśma? To ta

czarna szeroka?

A nowy dysk w jakiej cenie?

Przejrzyjcie to jeszcze raz:

OTL http://www.wklejto.pl/161229

EXTRAS: http://www.wklejto.pl/161230

Pomóżcie mi to naprawić bez ponoszenia dużych kosztów! Nie spisujcie

sprzętu na straty tak szybko.

Dodane 23.05.2013 (Cz) 12:22

Dziś komputer po włączeniu pokazał czarny ekran z możliwością uruchomienia normalnego lub awaryjnego. Niezależnie, którą opcję kliknęłam, po kilku sekundach wyłączał się. Godzinę przed, odkurzyłam od środka. Robię tak co 3-4 miesiące. I nigdy nie było problemów.

W środku są 2 szerokie taśmy. Jedna ma 3 wtyczki - 2 są podłączone. A druga ma 2 i tylko jedna jest używana.

Komputer mam 5 lat.

Hej,

Czasami w tylu tematach się pomaga, że człowiek się myli z tym, co i gdzie jest napisane… :expressionless:

Tak, o bieżący tryb transferu. W polu Tryb transferu może być DMA jeśli dostępne, ale jeśli w bieżącym trybie dostępne jest PIO, to tryb UDMA w ogóle nie działa i operacje dyskowe wykorzystują niepotrzebnie czas procesora.

To oznacza, że urządzenie w ogóle nie jest podłączone do danego portu. Tutaj więc nie ma się czym martwić.

Taśma ATA/100, czyli 80 żyłowa jakieś 7 - 10 PLN.

Tak, ale z tego co widzę, posiadasz dysk z interfejsem SATA, czyli raczej kablem ATA podłączony do płyty głównej nie jest - a stosowanie dodatkowych adapterów chyba byłoby bez sensu, skoro płyta posiada porty SATA.

Niestety w logach nie jestem zbyt mocny, więc nie analizuję, by czegoś nie pominąć.

Ważniejsze jest to, co do nich jest podłączone.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Komputer wyłącza się po kilkunastu sekundach od uruchomienia.

Czy da się coś zrobić, aby nie ponosić kosztów wizyty w serwisie?

Czemu się wyłącza???

jak to się wyłącza? towarzyszą temu jakieś komunikaty?

Czy komputer uruchamia się w trybie awaryjnym?

Napisz w dziale bezpieczeństwo (umieść też logi OTL).

Spróbuj w Trybie awaryjnym z obsługą sieci (wciśnij kilka razy F8 po włączeniu komputera) przeskanować system przy pomocy Malwarebytes Anti-Malware (zaktualizuj ręcznie bazę wirusów).

Hej,

:arrow: W którym dokładnie momencie się wyłącza? Co widoczne jest wtedy na monitorze?

:arrow: Jeśli nie działa tryb awaryjny, o którym pisze falcon89 , spróbuj uruchomić komputer poprzez system typu Live CD - dowolną dystrybucję Linuxa bądź tryb Mini Windows XP zawarty na płycie Hiren’s Boot CD.

Wyłącza się czy się resetuje? Pierwsze może wskazywać na błędnie działający zasilacz.

A co z kwestiami z poprzedniego postu?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Po wciśnięciu włącznika komputera, po kilku sekundach pojawia się czarny

ekran i białe napisy, z opcjami URUCHOM AWARYJNIE… URUCHOM NORMALNIE. Nieważne

czy coś wybiorę czy poczekam, windows i tak się wyłączy, po kilku sekundach od pojawienia się tego ekranu. Także praktycznie mam kilka sekund na zrobienie czegokolwiek. I nie mam urządzeń do pomiaru temperatury.

Dodatkowo sprzęt Głośno chodzi. Wiatraczki przeczyszczane były

pędzelkiem. Kiedyś we wnętrzu komputera było o wiele więcej kurzu niż teraz i tak nie reagował.

Dodane 25.05.2013 (So) 16:08

Nie resetuje. Wyłącza się. Zasilacz już raz był wymieniany. Może wiatraczek został uszkodzony? To mogło mieć wpływ?

Dodane 27.05.2013 (Pn) 21:51

Jakie są dokładne dane i ewentualny koszt dla nowego dysku twardego, taśm/taśmy i zasilacza dla MOJEGO komputera?

Hej,

To jednoznacznie wskazuje, że źródłem problemu jest sprzęt, a nie samo oprogramowanie. Generalnie najbardziej prawdopodobne jest uszkodzenie płyty głównej bądź zasilacza.

Oczywiście, że tak. Jeśli wentylator nie działa, a zasilacz ma zabezpieczenie przeciw przegrzewaniu, to taki będzie efekt - wyłączanie się zasilacza w dowolnym momencie.

Proste - sprawdź, który z wentylatorów generuje największy hałas.

Temperatury można na przykład odczytać w BIOS’ie - nie jest do tego potrzebny specjalistyczny sprzęt.

A co z powyższym?

Próbowałeś?

:arrow: Dysk twardy w zależności od pojemności - jeśli 80 GB to dla nowego dysku będzie to kwestia jakiś 90 - 100 PLN,

:arrow: Taśmy - bez względy czy ATA, czy SATA - koszt około 5 - 7 PLN,

:arrow: Zasilacz - tutaj niestety najdrożej - nowe, markowe zasilacze do Twojego sprzętu to wydatek minimum 120 PLN - na przykład taki ZASILACZ CHIEFTEC GPA-450S8 450W PROMOCJA OEM.

Ewentualnie sprawdź jeszcze jedno - odepnij w komputerze wszystkie dyski i napędy optyczne, i uruchom komputer. Oczywiście system operacyjny się nie załaduje, ale czy tak pozostawiony komputer sam się wyłączy?

:arrow: Masz możliwość zrobienia zdjęcia wnętrza komputera?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wystarczyłoby wymienić wiatraczek, nie cały zasilacz?

Nie próbowałAm uruchomić przez Live CD. Nie wiem jak.

Gdzie dokładnie w BIOSie, znajdują się te temperatury?

Nie potrzeba specjalnie dopasowanego sprzętu, o który pytałam? Bo nie podałeś danych.

Odłączyć Dyski i napędy optyczne, czyli co??