Komputer się zacina podczas użytkowania


(system) #1

No mianonowicie mam taki problem że uruchamiam kompa i nie wiem od czego to zależy, ale po jakimś czasie komp sie kompletnie zacina. Czasami dzieje się tak po 5 minutach od włączenia a czasami po 2 godzinach. Jedyne rozwiązanie to reset. Czy wiecie o co chodzi ??? Bylem nawet w serwisie ale skasowali dwie dychy i nic nie zrobili. Czy instalka windowsa pomoże? bo nie chcę na darmo go instalować.

Help.


(Adriank1997) #2

Jak zrobisz reinstalkę, format i defragmentację to na pewno będzie dobrze... A z jakiego antywirusa korzystasz? Masz zainstalowane jakieś programy "upiększające" wygląd?


(system) #3

spokojnie, po pierwsze jeśli masz windows xp skorzystaj z http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... mizer+1.22 jeśli masz Vista skorzystaj z http://www.pobieralnia.org/plik-665-adv ... octor.html i defragmentacja dysku http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... r+1.04.098 oraz MKS ONLINE oraz zainstaluj everest http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... +4.60.1500 i podaj temperatury


(Lukaszk 89) #4

Optymalizacja i odchudzanie xpeka.

Podobne.

Temperatury i napięcia z BIOSu i Everesta Ultimate.

Przeczyść kompa i rejestr CCleanerem, a dysk zdefragmentuj Diskeeperem.


(system) #5

Jesli chodzi o antyvira to mam kaspera 7. A programy upiększające to brak. Tyle że mam windowsa xp speed. Taki czarny, tak że nie wiem czy to się zalicza do upiększeń.

// Połączono posty.

Temperaturka to tak: (pisze po ang. bo nie wiem jak to przetłumaczyć :-)) CPU Temperature 52, system 33

// Połączono posty.

I że tak jeszcze dodam ... ccleaner używam na co dzień , plus inne zabiegi. To zostaje mi reinstal, ale czy moge zainstalować tego samego windowsa? Bo tak się już kiedyś zastanawiałem czy nie ma w nim jakiegoś błędu.


(system) #6

po co od razu format? wykonaj moje polecenia, podaj logi z combofix i hijack czy użyłeś ashampoo win optymizer? {ciach}


(Lukaszk 89) #7

Tak wychodzi instalowanie przerobionych windowsów.Niektórzy mają problemy niektórzy nie.Ja na Twoim miejscu zainstalował normalną wersję i najwyżej sam się pobawił n-litem i ogólnie optymalizacją...


(system) #8

Heh no to tak: po pierwsze nie za bardzo wiem co to jest hijack i combofix, a do tego jeszcze shampoo optimizer.

Po drugie to nie wiem dlatego że mam ograniczonego neta, a mówiąc dokładniej to mam neta w telu... no dlatego nie pościągam nic z dołączonych linków :stuck_out_tongue:

I tak bym prosił o wyjaśnienie o co chodzi z tym PW?

Jak założe neta to będę ściągał, a może nawet pisał na PW :smiley:

Pozdro


(huber2t) #9

Combofix I hijackthis - instrukcja


(system) #10

PW oznacza prywatną wiadomość którą możesz mi wysłać, co do ashampoo jest to program który przeczyści twój rejestr, usunie niepoprawne wpisy itp. program ten jest w pełni bezpieczny


(system) #11

No i spox. To spróbuje to ściągnąć na kome jak nie zajmuje za dużo. hijacka juz mam, z tym że te wyniki skanowania musze chyba przesłać na forum jak zrozumiałem z instrukcji, tyle że nie wiem czy wrzucić to tutaj czy gdzie indziej.


(Kaka') #12

alkpercentbest ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

Proszę również o dostosowanie swoich przyszłych wiadomości do tego ogłoszenia: viewtopic.php?f=3t=213590

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.