Komputer się zacina przy instalacji gier

(Anonim1518) #1

Otóż gdy próbuję instalować (niektóre) gry to podczas instalacji np. Acoholem, w którymś momencie zawiesza mi się cały komputer, tzn. przestaje reagować. Ale jedną grę udało mi się zainstalować tak, że gdy zawiesiła się na np. 30 procencie, to po restrcie gdy znowu ją instalowałem i instalacja zaczęła się od tego 30 procenta to zawiesiła się znowu przy np. 60%. Po restarcie komputer chodzi jak zwykle, ale gry nadal się nie da zainstalować. Co to może być?

(Jaa1) #2

Czy na pewno te gry są legalne? :roll: Piratom tu nie pomagamy. [-X

(Anonim1518) #3

Tak są legalne. Z powodu nieużyteczności napędu dvd instaluje gry Alcoholem.

(Jaa1) #4

Zakładam, że mówisz prawdę. Można wiedzieć jakie to konkretnie gry się zacinają? Czy backup był zrobiony poprawnie (żadnych błędów, brak większych rysek na płytce)?

(Anonim1518) #5

Brak rysek. Nawet przy kopiowaniu z wyemulowanej płyty na dysk komp się zaciął. Chodzi o takie gry jak np. Crysis.

(Adalbert) #6

analiza-dysku-twardego-t340452.html

Sprawdź czy wszystko w porządku, albo wrzuć tutaj informacje.

(Anonim1518) #7

robiłem test hd tune i wszystko w porządku.

(Adalbert) #8

A co mówi S.M.A.R.T. ?

(Anonim1518) #9

A gdzie to sprawdzić?

Ostatnio grałem w Gothic'a 3 (dwa restarty żeby go w ogóle zainstalować) i po długim czasie gry, gra mi się zacięła, ale komputer nie i wyskoczył błąd: "Out of memory. Please free some memory[...]". O ile to nie jakiś osobny błąd nie związany z tym omawianym w tym temacie, to też może świadczyć jednak o problemie z pamięcią, a nie twardym.

(Mskitek) #10

Błąd oznacza, że masz za mało pamięci RAM. Przyznaj się ile jej masz?

dokładnie: Brak pamięci. Proszę zwolnić trochę pamięci

(Anonim1518) #11

Mam 2x2GB, ale system Xp wykrywa mi 3,25gb.

(Adalbert) #12

analiza-dysku-twardego-t340452.html

I memtestem możesz sprawdzić czy na pewno RAM Ci dobrze działa.

Podaj pełną specyfikację komputera.

(Bulka9) #13

Sproboj zainstalowac Virtual Clone Drive mi pomoglo ;]