Komputer się zacina - sprawdzenie logów

Witam,

od przedwczoraj mój komputer (laptop Acer Aspire 7750G) zaczął się zacinać i strasznie mulić.

Długo się włącza , długo wyłącza i nie ma wgl. mowy o jakiej kolwiek na nim pracy !

Zauważyłem że bezpośrednio po włączeniu przez ok. pół minuty komputer chodzi normalnie a po tym czasie zaczyna mulić.

Wczoraj (tj.Sobota) cały dzień spędziłem nad przeskanowaniem laptopa programem OTL i wyciągnięciem z jego logów.

Także mam tylko logi z programu OTL .

Proszę kogoś kto się na tym zna aby obejrzał te logi i mi pomógł .

Linki do logów:

Jeszcze raz proszę o pomoc, z góry dzięki,

Cześć !

spróbuj przywrócić system do dnia w którym pracował prawidłowo

w logu nic ciekawego

sprawdź czy działa dziennik zdarzeń

:slight_smile:

Witam,

systemu nie przywrócę, ponieważ nie utworzyłem kopii zapasowej systemu. Chyba że da się to zrobić jakoś inaczej ?

Dziennik zdarzeń działa.

Zauważyłem, że w trakcie uruchamiania komputera w trybie awaryjnym ładowanie plików zatrzymuje się na

“classpnp.sys” , jeżeli to w czymś pomoże.

Także proszę o dalszą pomoc.

*Forum piszę z innego komputera .

Cześć !

Kopii zapasowej? Chodziło ci o punkty przywracania?

Jeśli zatrzymuje się na classpnp.sys to wejdź to trybu odzyskiwania systemu i przywróć ustawienia fabryczne. Żeby wejść do tego trybu trzeba wcisnąć Alt + F10 lub F11 w trakcie pokazania się marki komputera(laptopa). Powinno pomóc. Lub też możesz:

Spróbuj uaktualnienie w miejscu do naprawy uszkodzonych plików:

  1. Włóż dysk DVD z systemem Windows Vista w stacji dysków DVD komputera.

  2. Kliknij przycisk Start i wybierz komputer.

  3. Proszę znaleźć plik “setup.exe” w DVD-ROM i kliknij go dwukrotnie.

  4. Kliknij przycisk Zainstaluj teraz.

  5. Gdy pojawi się monit, aby wprowadzić klucz produktu, prosimy kliknąć Dalej bez wprowadzania dowolnego klawisza. Kreator poprosi i zapytać, czy zgadzasz się zainstalować Windows 7 bez klucza. Proszę wybrać, aby potwierdzić.

  6. Po dotarciu “Jakiego typu instalację chcesz”, kliknij opcję Uaktualnienie, aby uaktualnić pliki systemowe systemu Windows Vista.

Któryś sposób powinien pomóc. :slight_smile:

Witam,

Z góry dziękuję Ci za fatygę.

Napisałeś : “Kopii zapasowej? Chodziło ci o punkty przywracania?”

Chodziło mi o to, o co chodziło Leon$ czyli :

“spróbuj przywrócić system do dnia w którym pracował prawidłowo”

Ja robię to tak, że klikam start-> w polu wyszukiwania wpisuje : " Przywracanie systemu" -> włączam to, i od razu pierwsze okno jakie mi się pojawia to informacja o tym, że nie utworzyłem kopii zapasowej .

Obecnie skanuję laptopa programem Dr.Web CureIt. Po przeskanowaniu spróbuję przywrócić mu ustawienia fabryczne, tak jak ty napisałeś.

A co do Twojego drugiego pomysłu o wkładaniu płytki do napędu, to przykro mi, ale nie mam żadnej płytki, ponieważ Windowsa 7 dostałem już wgranego na laptopa i nie dostałem żadnej płytki.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych dam znać co się stało .

Dzięki za porady,

Część !