Komputer sie zacina

Od pewnego czasu gdy gram w gry około po 10 ,15 minutach gry komputer (gra zaczyna sie zacinać). Nie wiem co sie dzieje i jak to naprawic?

Dodam jeszcze ze temperatury niektórych komponentów sa chyba za wysokie. Procesor 47 stopni C, Płyta Głowna od 68 do 72 stopni C i Karta Graficzna chwilami do 80 stopni C. Nie wiem czy to ma jakis związek z tym ze komp zaczyna sie zacina ale przypuszczam ze tak.

pomocy.

Napisz jaki masz sprzęt i przeczyść kompa z kurzu.

Załóż dodatkowe wiatraki do obudowy, aby wciągały chłodne powietrze. Sprawdź jeszcze raz temperatury w evereście ultimate: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.50.1330 (w nim komputer->czujnik).

Problem polega na tym ze nie mogę go prze czyścić z kurzu w środku ponieważ mam plomby ;/

Procesor: intel Celeron D, 3200 Mhz

Płyta Główna: ECS Elitegroup -P4M890 FSB 1066

Karta Graficzna: GeForce 7300 GS 256 DDR2

Pamieć : 1024 MB

Na Everscie Home Edition Pokazuje mi

Procesor: 30 C

Karta Graficzna: 71 C (czasmi ponad 80)

Dysk : 43 C

a na Hardware Sensor Monitor:

Procesor :45 C

Karta Graficzna : 71 C (czasmi ponad 80)

Dysk 43 C

Płyta Głowna : 62 C (czasami ponad 70)

Musisz koniecznie obniżyć temperaturę płyty głównej. Zanieś go do serwisu i niech wyczyszczą.

A czy samo wyczyszczenie cos da? w poniedziałek dopiero kazał mi przynieść komputer. chyba do poniedziałku sie nic nie spali?

i czy to dlatego ze płyta głowa na za duża temperaturę komputer mi sie tnie jak włączam jakieś gry?

Jak jest wysoka temperaturka to system jest niestabilny, co idzie za tym tną się gry i.t.p…

A czy to może jakoś wpłynąć na późniejsze działanie płyty głównej?

Taka temperatura może uszkodzić płytę.

aha czyli nie powinienem do chwili oddania komputera do serwisu z niego korzystać?

czy to samo przeczyszczenie na pewno pomorze???

Możesz korzystać, ale do mało wymagających rzeczy, np Internet. Ale gier itp odpuściłbym sobie.

A może coś podkręcałeś? Sprawdź jeszcze temperaturę w biosie: okno PC Health Status.

Jak jest na gwarancji, to niech go zrobią, a ty się nie przejmuj.