Komputer sie zacina

siema

mam taki problem: gdy włączę komputer to on mi po paru sekundach się zawiesza i muszę go resetować i tak przeważnie 2 razy.

Co mam zrobić?

jaka konfiguracja tego komputera ?? jaki zasilacz ?? napisz coś więcej…

Podaj dokładną specyfikacje(sprzęt, system itp.)

Daj logi z OTL.

:arrow: Wykonaj optymalizację systemu ( usunięcie zbędnych wpisów z autostartu , defragmentacja, czyszczenie rejestru)

:arrow: Przeskanuj komputer za pomocą Dr.Web Curelt (włącz od razu skanowanie pełne).

sorki ze nie odpowiadałem ale cały tydzień jestem poza domem w szkole.

procesor intel pentium4 2.8GHZ 512Kb (socket478)

zasilacz 450W CHIEFTEC Smart Power\

płyta główna ECS L4VXA2

ram ddr sdram 512Mb

ram ddr sdram 1000MB

i ostatnio wymieniłem procesor i po tej wymianie właśnie tak zadziało sie dziać wczesniej tego nie było a miałem procka intel celeron 2.0 GHz 128KB. I napewno dobrze założony jest procek…

Dodane 09.01.2010 (So) 14:39

Komputer był skanowany Norton internet security

mam Windowsa Xp professional service pack 2 i od razu gdy założyłem procka przeinstalowałem system.

gdy włączam kompa to mi sie zacina tak pare razy ale gdy juz dobrze i pochodzi trochę to jak bym wyłączył i za jakąś min. włączył to było by dobrze od razu.

Dobrze założony,a pastę termoprzewodzącą nową nałożyłeś? Wgrałeś nowy bios przed instalacją procka P4? Włączałeś HT? Jak przyjdziesz najpierw zresetuj bios, czasem w płytach z intelem trzeba tak zrobić.

dobrze założone, nowa pasta. jak wgrać ten bios i z kąd go mam wziąć? Jak właczyć te HT?

Wgrać jak jest w instrukcji i jak pisze na stronie producenta z której pobierzesz. HT w biosie wystarczyło przeczytać na Wikipedii choćby.

Z tond, w zależności od rewizji.

L4VXA2 (V1.0A)

L4VXA2 (V1.0C)