Komputer się zamraża! :(

Nie wiem co się stało. Mam w miarę nowego kompa (miesiąc) o następującej konfiguracji:

Procek: Intel Pentium D 805

Plyta główna: Gigabyte GA-8I945P

Ram: 2x512 Twinmos DDR2

Grafika: Gigabyte GF6600 GT

Dźwięk: z płyty głownej

Dysk: Seagate Barracuda 200GB SATA2

Sieć: D-Link DW-520+ (wifi)

System: XP+SP2 plus wszystkie aktualizacje

Zasilanie: 400W z obudowy MOdecom

Klawiatura i mysz bezprzewodowa USB Logitech

wszystko chodziło bez zarzutu, aż do momentu kiedy mój ISP zmienił typ dostarczania Internetu na PPPoE, po skonfigurowaniu połączenia, komp zaczął się zamrażać tak, że nawet reset sprzętowy nie reaguje. Jeśli nie korzystam z sieci to wszystko chodzi bez problemu, w grach sie nie wiesza wiec to raczej nie przegrzewanie. Wiesza sie w Windzie, podczas gdy są uruchomione jakieś aktywności sieciowe(emule, firefox bądź tlen, w dowolnej konfiguracji.). Co może powodować ten problem? Czy może to być karta sieciowa? Mniej więcej w tym samym czasie podlączyłem do kompa czytnik kart pamięci firmy Chieftec. Ale go odlączyłem i problem dalej występuje. Mam troche róznych kabli USB podpiętych ale to chyba nie powinno odgrywać roli. Czy ktoś spotkał sie z takim problemem? Proszę o pomoc, bo nie mogę pracować:(

A zaproś dostawcę netu i niech naprawi problem.

tak zrobilem, przyjadą jutro. Ale chciałbym poznać opinie fachowców i wszelkie możliwe przyczyny tego problemu, bo ta zmiana typu polączenia jako powód, jest tylko moją obserwacją ze wtedy zaczął sie problem.

spróbuj ustawić połączenia internetowe recznie, panel sterownaia-> połączenie sieciowe-> połoączenie, właściwości-> Protokół TCP/IP,właściwości

Ustawa w zakładce Ogolnej jak i Konfiguracji alternatywnej , pomoże Ci w tym komenda ipconfig /all , start-> uruchom-> CMD /k ipconfig /all

aha zapomniałem dodać, że chwilowo mam dwa rodzaje polaczenia, to PPPoE i normalnie pprzez wifi, jak w WLAN. i na tym “starym” połączeniu problem zdaje się nie występować… stąd moja opinia ze jest on spowodowany tą nową konfiguracją… a czy mogą być inne wyjaśnienia tej sytuacji?

przy stworzeniui dwoch połączeniach które mają inną konfiguracje może tak się dziać, a mianowicie chodzi tu o przydzielanie adresów IP, bramy etc i komp może sie wieszać, start-> uruchom-> eventvwr.msc

tzn, jak używam jednego to drugie jest wyłączone i ma nieaktywne ustawienia TCP/IP. A czy powodowałoby to taki cieżki zwis? że nawet reset sprzętowy mu nie pomaga? a ten program eventvwr.msc, jak wnoszę po nazwie to jakis rejestrator zdarzeń? czy bedzie wstanie wychwycic zdarzenie odpowiedzialne za ten zawias? pozdrawiam

aha, jeszcze jesli mozna by prosić o ktrótką instrukcję, na co powinienem zwrócic uwagę korzystając z eventvwr? uruchomię go jak wrócę do domu i sprawdzę, tylko co powinno być podejrzane ;)?

błedy krytyczne oznazcone kolrem czerownym, bedą się znajdować pod nazwa TCPIP

no patrzylem ale w kategorii system czy aplikacja? bo w kategorii aplikacja mam jeden lub dwa bledy ale wczesniej niz ostatni zwis, a w kategorii system jest kilka ostrzezen TCPIP, ale tylko ostrzezenia na zoltym tle. ostatnie dotyczy limitu rownoczesnych polaczen i mogloby to byc powodem ale jest tylko jedno takie ostrzezenie a zwisow bylo kilkadziesiat.

Złączono Posta : 10.08.2006 (Czw) 12:49

no na starym typie polaczenia komp chodzil cala noc i sie nie zawiesil, wiec podejrzewam ze jest to kwestia konfiguracji sieci albo samej sieciowki, dzis przyjezdzaja “fachowcy” i zobaczymy co poradza :wink: pozdrawiam i dzieki za pomoc