Komputer się zawiesza, bluescreeny

Witam, otóż od pewnego, dłuższego czasu mam problem z moim “piecykiem”. Posiadałem najpierw windows vista i pierwszy raz pojawił mi się BSOD przy grze w League of Legends. No cóż, problem się ponawiał, ponawiał, aż postanowiłem zrobić formata, zainstalowałem Win7 Home Premium i nadal mam problemy.

Tytuły bluescreenów:

-MEMORY_MANAGEMENT

-BAD_POOL_HEADER

-BAD_POOL_CALLER

Albo bluescreeny bez tytułów. Taki znajomy informatyk mówił, że może to być wina dysku, ale dysk przeskanowałem HD TUNE i nic nie wykrył.

Screen: http://fotozrzut.pl/zdjecia/ea109ad88a.png

No cóż, postanowiłem przetestować ram memtestem i po 20 sekundach naliczyło już 3 tysiące błędów. Przerwałem operacje po 20 minutach gdy na ekranie widniało już 160 tysięcy “errorsów”. Wina ramu - pomyślałem, ale czy od pamięci ram wyłączałyby mi się programy typu: Google chrome albo gry (nawet takie, które są stare i nie powodują zbytniego obciążenia). Dodam, że nawet przy starcie Windowsa komputer się często wyłącza. Nie wiem czy właśnie te wyłaczanie programów są spowodowane TYLKO ramem. Dodam jeszcze, że BARDZO CZĘSTO mam sprawdzanie dysku przy starcie windowsa, a komputer strasznie powoli się włącza (choć mam zajęte tylko 50 z ponad 300GB). Czasami zamiast bluescreenów mam takie zwiechy ekranu, dźwięku itp. obraz się wtedy rozmazuje kompletnie i albo komputer wyłączę z przycisku albo muszę odcinać od prądu, bo inaczej nie da rady.

Moje pytania do Was:

-Czy wymiana ram załatwi wszystkie problemy?

-Co jeszcze MOŻE być uszkodzone?

-Czy te wyłączanie się gier, programów i częste sprawdzania dysków + powolna praca komputera spowodowane są uszkodzeniem kości ram czy np. wirusem?

Z góry dzięki za odpowiedź.

EDIT:

Specyfikacja:

Procek: Intel Core 2Duo 2.2Ghz dwurdzeniowy

Płyta główna: Gigabyte

Karta graficzna: ATI Radeon 5450 HD

RAM: 2gb GoodRam ddr3

Zasilacz: nie wiem dokładnie jaki, ale niedawno kupowany gdyż stary się zepsuł.

Dysk: widoczny na screenie.

Wymiana RAM na pewno rozwiąże problem z pamięcią.

Objawami uszkodzenia pamięci najczęściej są niebieskie ekrany i niestartujący system.

Zawieszanie może być spowodowane nie tylko przez uszkodzoną pamięć, ale np. przez przegrzewanie się podzespołów i wiele innych czynników.

Podaj jeszcze skrin z zakładki health.

Screen z zakładki health:

http://fotozrzut.pl/zdjecia/8cab2dc374.png

Dodane 17.07.2013 (Śr) 21:09

Ktoś jeszcze się wypowie?

Dysk jest ok, poza jednym sektorem oczekującym na relokację, na razie nie ma się czym przejmować chyba że wartości parametrów 05, C5 i C6 zaczną gwałtownie rosnąć.

Pierwsza kwestia to pamięć RAM do wymiany.

Druga to Current Pending Sector na dysku (tak się składa że to te sektory najbardziej brużdżą, powodują zawieszanie systemu).

Czy naprawia coś?

Wykonaj kopię zapasową danych i myśl o wymianie dysku.

Wymiana dysku jest konieczna? Kolega wyżej pisał, że na razie dysk jest okej. Czy skanowanie dysku coś naprawia? W sumie ja nie widzę żadnej różnicy.

Mam też do was pytanie, który ram wybrać:

Geil 4GB DDR3 1600MHz CL11

czy

GoodRam 4GB DDR3 1333MHz CL9

?

Następnym krokiem jest remap (wydzielenie) uszkodzonych sektorów.

Operacje na dysku mogą spowodować utratę danych.

Przed kontynuowaniem naprawy dysku zalecam zrobić kopię plików.

Operacja remapu może spowodować problemy z uruchomieniem systemu.

Pobierz http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.iso nagraj na płytę.

Uruchom komputer z nagranej płyty, na tym ekranie wybierz swój dysk (nazwa twojego dysku to ST3320820AS, wpisz liczbę pod którą jest dysk i Enter)

1.JPG

Kliknij F4 i ustaw wszystko jak na poniższym zdjęciu (przy Remap ma być ON , wartość zmień spacją)

7.JPG

Kliknij F4 (operacja trochę potrwa).

Po zakończonej operacji kliknij Alt+X, wciśnij Ctrl+Alt+Del, uruchom normalnie komputer (nie z płyty).

Podaj nowy SMART dysku (zakładka Health w HD Tune).

Dodane 20.07.2013 (So) 0:55

Good Ram (dobre, bo polskie).

Wykonam tę operacje jutro gdyż dzisiaj nie mam praktycznie czasu.

Czyli dokładnie jakie problemy?

Kwestia w tym gdzie są te niestabilne sektory, spotkałem się z przypadkiem kiedy system w trybie normalnym nie chciał się uruchomić, działał tryb awaryjny.

chkdsk został wykonany w celu zminimalizowania wysępienia problemów z systemem.

Dodane 20.07.2013 (So) 12:16

Do niczego cię nie zmuszam, podałem instrukcję w celu naprawienia niestabilnych sektorów, to czy ją wykonasz i czy poprawnie przeprowadzisz procedurę zależy od ciebie.

Mam też taki inny problem, otóż archiwa, które pobieram z internetu są uszkodzone i nie jest to wina pliku, ponieważ u kolegi wszystko działa. Zazwyczaj występuje błąd przy wypakowywaniu “błąd CRC”… Od czego to może zależeć?

Może wskazywać na dysk.

Zanim zrobisz remap wykonaj skan powierzchni dysku

Pobierz http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.iso nagraj na płytę.

Uruchom komputer z nagranej płyty, na tym ekranie wybierz swój dysk (nazwa twojego dysku to ST3320820AS, wpisz liczbę pod którą jest dysk i Enter)

1.JPG

Kliknij dwa razy F4 (zacznie się skanowanie).

Po zakończonym skanowaniu zrób zdjęcie lub spisz wyniki (cała kolumna z prawej strony).

Znalazłem taki temat na internecie:

Sedno jego problemu tkwiło w uszkodzonej pamięć (nawet te z zawieszaniem się jego peceta), a więc na razie pomęczę się te kilka dni aż zakupię nową pamięć, a jak nie pomoże to wykonam polecenia, które mi nakazaliście wykonać.

Podaj model płyty głównej.

g41mt-s2

Sprawdzenie pamięci

  • pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip

  • rozpakuj plik Hirens.BootCD.15.2.zip (prawy przycisk myszy na plik - Wyodrębnij…)

  • po rozpakowaniu otrzymasz plik Hiren’s.BootCD.15.2.iso, nagraj go na płytę jako obraz, nie rozpakowuj tego pliku

Aby nagrać obraz ISO na płytę możesz użyć Active ISO Burner, nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością

  • uruchom komputer z płyty którą nagrasz

  • w głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest86+ i naciśnij Enter

hiren1.gif

  • zostanie uruchomiony MemTest, poczekaj aż pamięć zostanie sprawdzona

Jak sprawdzać pamięć

Trzeba pamiętać, że pamięć należy sprawdzać w ten sposób, że zostawiamy w komputerze jedną kość pamięci i uruchamiamy test. Potem wyjmujemy pierwszą kość pamięci i wkładamy kolejną kość pamięci i uruchamiamy test. Czyli każdą kość pamięci sprawdzamy osobno. Inaczej mówiąc, jedna kość pamięci jest w komputerze, a druga na biurku i wykonujemy test. Potem zamieniamy kości miejscami - ta, która dotąd leżała na biurku jest w komputerze, a ta która dotąd była sprawdzana w komputerze leży na biurku. I znowu uruchamiamy test.

Sprawdzałem pamięć ram MemTest86… Pisałem o tym w temacie. W 20 sekund naliczył 3000 errorów, a po 20 minutach było ich już 160 tysięcy więc wyłączyłem test gdyż było jasne, że ram jest uszkodzony i idzie w tym tygodniu do wymiany.