Komputer się zawiesza po wlączeniu

Problem powstał parę tygodni temu, przy uruchomianiu komputer czasami się zawieszał, a dokładniej przed ładowaniem windowsa po samym włączeniu kompa, trzeba było kilka razy go zrestartować żeby się włączył normalnie.

Wczoraj jednak stało się tak, ze mimo wielokrotnego restartu sie nie wlaczyał, zrestartowałem bios przez wyjęcia baterii ale i to nie pomogło, po kolejnych próbach z restartem wreszcie sie włączył, działał bez zarzutów. Niestety dziś rano sytuacja sie powtórzyła.

Bardzo proszę o pomoc.

Pablo Aimar , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. poradnik-uzywania-forum-zakladanie-edycja-tematu-t394978.html#p2536992

Podaj marką i moc zasilacza. Model płyty głównej. Jaki procesor i najlepiej jaki windows, ale zapewne xp’ek. Czy podkręcałeś procesor?

procesor Intel core 2 duo , e 8400

zasilacz liteon 330w

windows 7

jak sprawdzić moduł płyty gl. ?

kompa nie podkręcałem …

Dodane 13.09.2010 (Pn) 14:14

bląd, podalem procesor od drugiego kompa

na tym jest amd athelon 64 x2 4200 2.2. plyta gl chipset nvidia nforce 430

Zasilacz liteon?? Pierwsze słyszę. Jak Ci komp działa, to sprawdzałeś temperatury? Jeśli to zasilacz 330W to może coś mu “odbiło” jaką masz grafę?? Może przestał wyrabiać?

Podałeś sam chipset a brakuje nazwy płyty głównej.

Bo to może być coś przy bootowaniu, albo dysk albo nawet procek, ewentualnie ramki. Ja bym proponował spr odpowiednimi programami pamięć i dysk. Jeśli nie będzie problemów, to szukać winy w procku lub na płycie głównej. Albo jak wyżej napisałem zasilacz

karta gr nvidia geforce 8500 gt

nazwa plyty nieznana…

Dziwi mnie to ze problem jest tylko przy włączeniu, jak się włączy to juz działa bez zarzutów

caead45176da.png