Komputer się zawiesza przy pierwszych kilku uruchomieniach

Mój problem jest dość specyficzny, otóż gdy uruchamiam komputer pierwszy raz od ostatniego wyłączenia (zazwyczaj z dnia na dzień) zawiesza się i przestaje działać, myszka i klawiatura też. Wyłączam go ręcznie i włączam ponownie, znów się zawiesza, pojawia się blue screen na którym jest napisane, aby uniknąć uszkodzenia komputer zostanie wyłączony - jakoś tak - na dole coś się szybko ładuję i przy 100 procentach komputer tak jakby przechodził w stan wstrzymania, ekran się robi czarny i nie mogę nic zrobić tylko go wyłączyć. Po następnym uruchomieniu czasem w ogóle nawet nie przechodzi do ekranu logowania tylko się zawiesza na samym początku kiedy pojawia się ten monit jaką mam płytę główną itp. Często jest tak, że dopiero za 5 czy 6 uruchomieniem komputer zaczyna poprawnie pracować. Aha i jeszcze przy włączaniu jest error express gate not found. Komputer kupiłem w Vobisie, na początku była Vista i stwierdziłem, że jeśli sformatuję dyski - z resztą tak mi poradzono - to wszystko będzie ok. Zmieniłem też windowsa, mam teraz windows 7. Format nic nie dał, dodatkowo zaczął się pojawiać ten problem z express gate. Bardzo proszę was o pomoc.

Witam. To może być infekcja. Przeskanuj system antywirusem, tym który masz a dodatkowo skanerem online ( choćby tym http://www.eset.pl/onlinescan )

Potem zaktualizuj sterowniki programem Driver Max ( http://windows7forum.pl/szukanie-i-aktu … -3501.html )

Jeżeli to nie przyniesie poprawy, użyj opcji Napraw system z płyty instalacyjnej. Powodzenia

Express Gate jest nie zainstalowany ( najlepiej pobierz ze strony Asusa )

Nie wydaję mi się żeby była to infekcja ponieważ formatowałem dyski, a przed formatem działo się podobnie. Tylko, że nie pokazywał mi się error express gate is not installed przy uruchamianiu. Mam zainstalowanego kasperskiego 2010 więc jest tam ochrona na bieżąco i zostałbym poinformowany o jakimkolwiek zagrożeniu. Dodatkowo niedawno skanowałem dyski malwarebytes oraz dr Web cure it. Żaden z nich nie wykrył jakiejś infekcji.

Tym “Express Gate” się nie przejmuj, masz płytę główną ASUSA, a to jest oprogramowanie do łączenia się z jego serwerem przy włączaniu dla sprawdzenia aktualizacji.

Wiem wiem, Najbardziej mnie irytuje to, że muszę włączać po 5 raz komputer żeby móc cokolwiek na nim robić. I tu właśnie piszę, bo wiem że jak miałem kiedyś problem to został on w większości przypadków rozwiązany i mam nadzieję, że jeśli jest inna możliwość naprawienia niż pójście do serwisu to proszę o pomoc.

Express Gate jest oddzielną aplikacją, którą uruchamia się przeglądarkę, skypa. odtwarzacz, pocztę bez uruchamiania systemu Windows i chcąc go używać musi być zainstalowany i w niektórych modelach, uruchomiony w Biosie.

Co do problemu, uważam za konieczną aktualizację sterowników i użycie opcji napraw. Jeżeli wykluczysz system jako winowajcę - idź do serwisu. Pozdrawiam

Otóż sprawdzałem drivermaxem jakie sterowniki mam niezaktualizowane. Są to: karta sieciowa, drukarka, rozszerzony kontroler hosta, siedem uniwersalnych kontrolerów hosta, mostek, kontroler interfejsu, kontroler magistrali, 4 porty główne. Moje pytanie, czy któryś z wyżej wymienionych sterowników powinien być zaktualizowany przede wszystkim?

Dodane 18.09.2010 (So) 21:24

Zaktualizowałem kartę graficzną i jakieś Intel PCI Express coś w tym stylu. I na następny dzień włączyło mi się narzędzie naprawiania systemu. Było napisane, że nie można uruchomić systemu windows, należy przywrócić system do poprzedniego stanu.

Dodane 20.09.2010 (Pn) 15:25

Aktualizuję po kolei sterowniki drivermaxem i jak na razie jestem zadowolony, bo komputer działa bez zarzuceń.

Dodane 22.09.2010 (Śr) 19:58

Potrzebowałem kilku dni czasu żeby sprawdzić czy komputer będzie działał poprawnie. I jest, udało się. Zaktualizowałem wszystkie sterowniki i problemy zniknęły.

Bardzo dziękuję za pomoc, bez Was pewnie bym nic nie zdziałał. :razz: