Komputer się zawiesza przy próbie odczytu płyty

Witam! Mam taki problem i nagrywarkę DVD LG GSA - 4166B gdy włożę płytę(od razu mówię, że nie na każdej tak jest- zawsze na pożyczonej od kogoś,ale zdążają się i takie pożyczone które działają); i napęd pracuję czyta płytę i klapa komputer się zawiesza.

Myślałem kiedyś, że to problem z podłączeniem, ale nie wiem jakie jest poprawne wiec podam jakie mam : do dysku twardego podłączona nagrywarka DVD na slave i na osobnej taśmie podłączona druga nagrywarka CD-R(chyba) na master(już dobrze nie pamiętam ale wydaje mi się że master)

Czy moje kłopoty wynikają z tego podłączenia?(jakie jest prawidłowe) Jeśli nie to proszę o jakieś rozwiązanie problemu!

PS:dodam jeszcze, że płytę dvd którą ja wypale zawsze na 100% działa i nie ma problemu z jej otworzeniem!

podłączenie masz dobre, problem może być w tym ze Twoja nagrywarka nie czyta płyt nagranych w innych nagrywarkach, mam podobny problem ponieważ jak ja nagrywałem pyty albo na nec’u albo liteonie, to kumpel nie mógł odczytać ich na lg, i to jest właśnie mankamet napędów lg, ze nie czytaja wszystkich płyt.

niestety kolega wyżej nie ma racji, ale znalazłem rozwiązanie(dopiero teraz)

Podaję może komuś się przyda:

Przypominam że dotyczy to nagrywarki: LG gsa 4166B :

rozwiązuje ten problem firmware, które znalazłem —klik— DOWNLOAD —klik–

rozpakowujemy archiwum,włączamy programik,klikamy update, gdy dojdzie do 100% pojawi się pytanie czy wykonać reset klikamy tak, po restarcie nic nie klikać komputer znajdzie nowy sprzęt(nagrywarkę), sam zainstaluje sterownik,wykonujemy restart.Powinno być OK,przynajmniej u mnie jest.

Uwaga:Problem wyżej opisany rozwiązuje to firmware które podałem(próbowałem na paru i tylko to pomogło).

Pozdro

Nieprawda wossek.

Wysoce zalecane jest, aby nie podłączać napędu optycznego do tej samej taśmy, na której jest dysk twardy, ponieważ może to diametralnie obniżyć wydajność dysku twardego.

michall36 , dysk twardy pozostaw na taśmie PRIMARY IDE zworką ustawiony na MASTER (MA).

Oba napedy optyczne podłącz do taśmy SECONDARY IDE - jeden z nich zworką na MASTER (MA), drugi na SLAVE (SL).

wiesz ilu ustawień próbowałem,od przedstawiania zworek palce mnie bolały :lol:

to ustawienie które podałeś się nie sprawdza, jednego z napędów nie wykrywa,jedynie jak działa ta taK jak napisałem w na początku tematu.