Komputer się zawiesza, zamula przeglądarka, gg też

Witam Was.

Otóż mam problem z moim komputerem, od jakiegoś już czasu…

Tak więc, już daawno kolega mi wgrał Windowsa Xp SP3, no i na początku wszystko chodziło dobrze, teraz dysk C nie mam tam nic oprócz Windowsa, na innych dyskach nic nie jest zamulone… a komputer, gg, i przeglądarka mi się zawiesza co jakis czas, pozniej sie odwiesza, i wgl chodzi tak yy… zawieszająco się. Jeżęli chodzi o przeglądarke (Internet Explorer) wcześniej miałem Firefoxa, ale to juz kompleeetnie zamulał, później Opera - tez, Flock - tez, no i teraz Explorer 8, tez zamula… Jak włączam nową kartę w Explorerze, musze chwile odczekac, białe tło się pojawia, a dopiero pozniej karta… z gg tez tak jest, ze wlaczam jakies okno to tez biala karta (brak odpowiedzi) a dopiero pozniej wlacza sie to okno… Mam już tego dość… to trwa od jakiegoś już czasu. :x

Jest na to jakiś sposób?

Zwiększałem pamięc wirutalną, mam juz “prawie” na maxa…

Pozniej dałem że dla najlepszej wydajnosci, tez lipa troche.

Proszę o porady, z góry dziękuję.

:?

Możliwe, że masz jakieś szkodliwe oprogramowanie w systemie. Zgłoś się do działu Bezpieczeństwo systemów i logi (a najlepiej poproś moda o przeniesienie tego tematu).

Może jakieś problemy z dyskiem twardym. Objawia się to głównie “zamulaniem”, problemami podczas uruchomienia i samoistnym restartowaniem się kompa.

Mogą to też być problemy z wirusem jakimś, najlepiej przeskanować ComboFix’em.

ComboFixa narazie nie stosujemy.

Wyczyść rejestr i dysk ccleanerem, wykonaj defragmentację, zoptymalizuj xp zgodnie z poradnikiem na forum, przeskanuj system Dr.Web Cure IT

Wrzuć logi z programów:

a) OTL

Ustaw Processes i Modules na All a w Custom Scans/Fixes wklej:

Przed logiem z OTL wykonaj czynności na górze.

:!: :!:

ComboFix to narzędzie bardzo inwazyjne - nigdy nie powinno być “pierwszym wyborem”, szczególnie w przypadku mało zaawansowanego użytkownika. Proszę nie udzielać tego typu porad.

To nie powinno być to, ponieważ wszystko mam ok z Windowsem, tylko tak zamula, ciekawe czemu?

Może mamy słaby sprzęt? :confused: ehh, RAM mam 256 mb, ale nie chcę aby mi tak zamulał, a o wymianie czegokolwiek w komputerze, będe musiał długo czekać. :?

Rejestr itp. ccleanerem czyszczę co tydzień, defragmentacje tez ostatnio robiłem, troszke pomogło. Dzisiaj wykonam 2 część… Poradnik tez czyttałem, ale tam nic bezpośredniego za bardzo nie ma. Zaraz przeskanuję system tym programem Dr. Web Cute IT

Za chwilkę dam wam logi… :wink:

O to mój “przestarzały” sprzęt, ale czy to normalne ze tak zacina, przeglądarka, gg, i system?

Windows XP Professional Dodatek Service Pack 3

Intel Celeron CPU 2.53GHz, 256MB RAM, Nvidia GeForce MX440

Zauważ jednak, że masz problem z aplikacjami internetowymi i możliwe, że jakieś malware “żeruje” na łączu. Jako, że Twój komputer pierwszej świeżości nie jest, w wolnej chwili poczytaj ten PORADNIK. W XP po długim okresie użytkowania można napotkać efekt “zapychania” rejestru.

Wykonaj czynności z tego poradnika - http://forum.dobreprogramy.pl/optymalizacja-odchudzanie-windowsa-opis-krok-kroku-t76580.html

Jeśli Dr.Web coś wykryje to napisz.

Czekamy na logi.

Bez tego nic konkretnego nie poradzimy.

Loga wklejasz na TU lub TU,

a w poście dajesz tylko link.

Najpierw niech wykona optymalizację, może to nie żadne malware.