Komputer się zawiesza

hej, mam problem z zawieszaniem się notorycznie co jakiś czas komputera (system operacyjny vista home 32 bit); nie wiem co mam zrobić gdyż znam się średnio na kompach. Prosze o rady i pomoc! Kupiłam pecet w vobisie i dostałam ten system do wgrania na płycie i od momentu instalacji co jest nie tak. Wgrałam więc jeszce raz oprogramowanie i nic to nie dało.

miałam taki sam problem. okazało się, że mam wirusa który mocno obciąża komputer a mój antywirus (avast) go nie wykrył. też średnio znam się na komputerach, ale na tyle, żeby wywalic wirusika w diabły. komp zaczął pracowac normalnie

Jak wirus, spróbuj MKS Online. Wystarczy, że włączysz IE, wpiszesz w/w hasełko w google i Ci się wyświetli.

Lub przeskanuj komputer pod obecność syfu w systemie.

Instrukcja

viewtopic.php?f=16&t=36654

Ja bym raczej zaczął po pierwsze od wyłączenia zbędnych usług z autostartu (nowy komputer to zapewne dodana jest masa niepotrzebnych programów) oraz wykonania optymalizacji systemu.

:arrow: -tutaj jest więcej poradników

Możesz zrobić screena z okienka, które się pojawi po wciśnięciu:

menu start- w polu szukaj wpisujesz msconfig i dajesz enter. Później szukasz zakładki uruchamianie i dajesz z niej screen na forum.

dzieki za rady, wcielam je w zycie, zainstalowałam tego antywirusa MSK ale nie wykrył żadnych infekcji, pozostają dalsze działania do zrobienia, komputer nadal sie zawiesza!

Dodane 25.03.2009 (Śr) 22:15

jakbyscie mi mogli cos wiecej napisac o tej optymalizacji systemu, boje sie sama powyłaczac niektórw funkcjie i usługi