Komputer sie zawiesza


(Ikarus3) #1

Witam wszystkich mam Windowsa 7 i od jakiegos miesiaca zaczeły mi sie dziać dziwne rzeczy a mianowicie jak ogladam film albo gram, komputer sie zawiesza wyskakuja jakies różowe paski na ekranie i w głośnikach słychać przerywany dzwiek przycinającej sie gry lub filmu co może być nie tak ?? Proszę o pomoc.


(Piotrkijak) #2

Do sprawdzenia masz temperaturkę GPU, ponieważ paski mi pasują to tzw. artefaktów, które powstają w wyniku grzania się procka graficznego, a zwiechy do przeciążenia procka. Sprawdzić temperaturę możesz programem Everest Home.


(Ikarus3) #3

Temperatura CPU 36, GPU 39, płyty głównej 28.


(flaszer) #4

Podaj markę zasilacza.


(Ikarus3) #5

Zasilacz - chieftec gps-450aa-101a atx 450 watt


(Agatonster) #6

BenQ185 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Piotrkijak) #7

Zasilacz wybrałeś dobry. Przynajmniej ja jeszcze na Chieftec'u się nie przejechałem, a wręcz niejednokrotnie jego zabezpieczenia ratowały mi kompa przed zgonem. Temperatury też są w porządku, tak więc istnieje prawdopodobieństwo, że te paski, to nie wina temperatury, a defektu karty. Również może to być wina sterowników, tak więc odinstaluj obecne i wgraj najnowsze ze strony producenta karty. Jeżeli będzie to samo, najlepiej byłoby jakbyś pożyczył od kogoś kartę graficzną i zamontował ją na kilka dni aby sprawdzić, czy nadal będzie taka sytuacja się powtarzać.