Komputer się zawiesza

Witam

Mój komputer zawiesza się co kilka minut na około 5 sekund za każdym razem. Nie wiem czym to może być spowodowane? Po za tym także DVD-RAM czyta co parę chwil jak nie ma płyty w napędzie.

Daje loga z Hijack This: http://www.wklej.org/id/408666/

I proszę o pomoc.

Edit: Możliwe że znalazłem źródło problemu: programem everest ultimate edition kliknąłem na dziennik zdarzeń i się okazało, że: Urządzenie \Device\Ide\IdePort5 nie odpowiedziało w ramach ustalonego limitu czasu.

I taki komunikat ukazuje się co 30 sekund bo wtedy właśnie zawiesza się komputer.

Ja bym zrobił tak:

  1. Wykasował ten program co go znalazłeś… i ew. poszukał jakiejś innej wersji i przed instalacją i po niej przeskanował go.

  2. Otworzyłbym przez “program” uruchom okno CMD (przez komende “cmd”) Wpisz ‘chkdsk’ gorzej jak masz viste albo 7. To wpisz wcześniej ‘help chkdsk’ i masz wszystko wypisane. I jak tam już masz to dopisz literkę jaką tam Ci potrzeba. Wydaje mi się że wtedy będziesz musiał wpisać ‘R’ i powinno być wszystko ok :wink:

Człowieku ale ja nie znalazłem żadnego programu tylko źródło problemu. Program Everest mam zainstalowany od samego początku jak mam komputer. Czytaj ze zrozumieniem. Posiadam system XP SP 2. Prawdopodobnie z oprogramowaniem jest wszystko dobrze ale nie chce zapeszać a chodzi przede wszystkim o podłączenie DVD-RAM bo miałem ostatnio płytę główną w serwisie i mogli źle podłączyć kable bądź inne porty są źle podłączone bo wyraźnie pisze mi w Everescie że IdePort5 (atapi) nie odpowiada. Ale o co konkretnie chodzi tego nie wiem. Musze się dowiedzieć. Moja płyta główna to: Asus P5K-E.

Czemu do tej pory nie przeprowadziłeś update’u do SP3?

Nie interesuje Cię wsparcie Micro$oftu?

Obecnie nie daje się już logów z HJT.

Przestarzałe narzędzie i pokazuje mało informacji.

Obecnie stosuje się OTL.

Jeśli zechcesz możesz “profilaktycznie” pokazać logi wygenerowane w tym narzędziu.

Mam uszkodzony DVD-RAM i dlatego zawiesza się obraz. Mam DVD LG GH20LS15 SATA od dwóch i pół roku i po raz pierwszy taki problem z tym urządzeniem wystąpił. Kupie nową nagrywarkę i to rozwiąże problem.

Dodane 02.11.2010 (Wt) 18:02

Tak jak napisałem, tak zrobiłem czyli kupiłem nowy DVD-RAM i teraz wszystko gra.