Komputer się zawiesza ;(

od miesiaca mam tak że jak komputer niechodzi przez powiedzmy dwie godzinki to kilka minut po włączeniu się zawiesza a po restarcie działa już dobrze…gdy komputer włącze po godzinie od ostatniego wyłaczenia to się nie zawiesi … wiecie jak to naprawic?? tylko dodam że jestem początkujacy jesli chodzi o kompy więc jak byscie mogli nieco jasniej pisac byłbym wdzięczny :wink:

Szperał ktoś w komputerze w ostatnim czasie ?

Od kiedy takie coś się dzieje ?

Czy coś instalowałeś lub w ogóle coś robiłeś “innego” na komputerze zanim to się zaczęło dziać ?

:slight_smile:

Ja też mam podobny problem, tyle że u mnie tak się dzieje od nowości. Jak włączę komputer z rana (dodam że przez całą noc nie był włączony) to zauważyłem że na procesorze jest temp ok 18 ^C. Przez pierwsze 30 min komputer działa normalnie po czym wyskakują mi błędy że sterownik zresetował akcelerator graficzny (a czasem nie) i komputer się resetuje (jak przy wciśnięciu przycisku reset). Podczas włączania temp jest już na poziomie ok 34-40^C i komputer dalej już działa normalnie.

Ja znalazłem juz na to małe obejście tego problemu. Po prostu włączam komputer z rana i wciskam przycisk PAUSE na klawiaturze (jak system się jeszcze nie uruchomi). Po 10 min wciskam ESC i system się ładuje. Dalej już działa normalnie. Chyba że włączę jakąś wymagającą grę to niestety ERROR i restart. Ale nie we wszystkich.

Jestem w miarę doświadczonym użytkownikiem (mam PC już ok 8 lat). Instalowałem System na nowo dziesiątki razy (Różne wersje Windows’a) i nie pomogło. Wymieniłem Kartę grafiki z nVidia na Radeon, Wymieniłem zasilacz, wyczyściłem wentylatory, poprawnie skonfigurowałem System. Nowe sterowniki też nie pomagają.

U mnie to chyba wina Płyty głównej. Ram testowałem programami i działają normalnie. Pozostaje jeszcze Procesor ale w to wątpię.

Ktoś ma jakiś pomysł ? Jak to piszcie. Dodam że aktualizacja Biosa też nie pomogła.

Są dwie możliwości:

1 Komp ci sie przegrzewa. Najlepiej by było jak bys sprawdził temperature procesora możesz do tego użyć programu Everst.

2 Słaby zasilacz.

Napisz konfiguracje swojego kompa.

Przepraszam, że tak późno. Oto wykaz podzespołów mojego komputera.

http://www.mlkdom-info.yoyo.pl/raport.htm

miromaxi czemu w mój temat się wpychasz ?? niemogłeś własnego założyć???

Spokojnie Martiiin. Nie odpowiedziałeś na pytanie Iron’a, więc ja to zrobiłem.