Komputer się zepsuł - ciągle się wyłącza

W Everescie, zobacz jaki masz proc, płytę, grafę itp, tylko nie wklejaj kilometrowych raportów z everesta.

Uczepili się tego zasilacza, ehh. Ja stawiam ze procek jest “zatkany”, zasilacz z pewnością też, ale nie jest bezpośrednią przyczyna problemów.

Sam z kompem nic nie zdziałasz, więc zamiast tracić czas na bezpłodne ustalenia, zanieś kompa do najbliższego serwisu/sklepu i poproś o konserwację/czyszczenie radiatora na procesorze i zasilacza. Najlepiej jeśli mają niewielką sprężarkę do takich rzeczy. Nie sprawdzą od razu stan wiatraków, na 90% będzie konieczna wymiana. Możliwe też, że taniej będzie po prostu wymienić cały radiator procesora na inny/nowy, może i zasilacz na jakiś tani używany ale nie zarżnięty.

Znasz możliwości codegenów?

Nie opłaca się go czyścić, do śmietnika z mim, i jesteś pewien że to nie wina zasialcza?

I ściągną 50/100 zł, za 20 min roboty, takie rzeczy to samemu się robi.

Na 100% sprzedadzą jakieś tanie badziewne wyjce.

To idź do tego serwisu i niech Ci pomogą bo tak daleko nie zajdziesz :stuck_out_tongue:

Ja się przyczepię kopania prądu, sam osobiście zawsze robię w komputerze pod napięciem bo nawet jeżeli mnie kopnie to nic się nie stanie (Małe napięcie i natężenie) tylko trochę szczypie :slight_smile:

Pozdrawiam

Kurde Panowie niech idzie do serwisu i po kłopocie byle syf mu starczy jak nie kręci i nic nie robi. Byle by działało

Za takie porady powinien być ban :\

Ma syf rubikon to to samo co codegen. Sprzęt można samemu wyczyścić z kurzu bez jakiś wielkich talentów technicznych.

Frotron/ Delta z allegro za 40 zł lub Huntkey/Amacrox za 80 zł.

Zwykłe przebicie, jak byś wsadził ręce do pracującej zasiłki to byś po takim szczypaniu następnego posta nie napisał :stuck_out_tongue:

No, a co to moze nie jest prawda, że byle co mu starczy :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Dobra. To w Poniedziałek zawiozę to takiego znajomego co ma maszyne do czyszczenia komputera i przejrzy moje części. Zobaczymy co z tego będzie. Napiszę tutaj.

Maszynę? :lol: może odkurzacz :lol:

Mi starczają 4 pendzelki o różnych grubościach i długościach włosia, bo nic lepszego nie trzeba, koma czyściłem od czasów kiedy komp był większy ode mnie.

chodzi mu pewnie o sprężone powietrze albo sprężarkę :lol:

a mi tylko 3 :stuck_out_tongue:

hmm to ile masz teraz wzrostu?? :lol:

Klamotten kompa możesz wyczyścić sam - pora się kiedyś tego nauczyć :stuck_out_tongue:

@Tobi - krótko za całokształt:

Stary bzdury piszesz, przerost formy nad treścią. Dalej “no comment” bo szkoda czasu na twoje “wywody”.

P.S. jak chcesz sobie ponabijać licznik to zapraszam w inne miejsce…

O co tabie chodzi?? Tobi stara się pomóc w przeciwieństwie do Ciebie

No to ma ciekawe sposoby na pomoc, “generowanie pustaków” jeszcze nikomu nie pomogło. Nie zauważyłeś że gość który potrzebuje tutaj pomocy nie radzi sobie zupełnie z tematem? Tak ciężko zrozumieć ze ktoś może być zupełnie zielony? Nie no lepiej nabijać się z tego i puszczać szablonowe rady z akcentem na “ojej nie wiesz co to, haha, jaka szkoda”. Jeżeli to nazywasz pomocą to gratuluję dobrego smaku i rzeczowego podejścia do tematu.

Świetna rada, idź to serwisu, pokaż że jesteś zielony. W serwisach tylko czekają na takich, sprzedadzą badziew, typu zasialcz i-box lub podobny, wstawią nowe wentyle lub nie ‘‘ożywią’’ stare, i wystawą na koniec rachunek warty 50% kompa.

Poradnik jak przesmarować wentyl

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=138

żal.pl

I co? Już mu to pomogło… sprzęt się naprawił… sam…

Jak jesteś taki skory do pomocy wsiadaj w pociąg/furę, jedź i napraw, a na końcu udziel rad na przyszłość.

btw: Czyżby cię już ktoś w serwisie naciął? Masz nabyty uraz do…?

starjack czy przypadkiem nie jesteś dzieckiem neo?

starjack o co ci chodzi :?: Tobi napisał jasno jak się czyści kompa a ty wysyłasz do serwisu z takimi sprawami wielka mi pomoc jeszcze on zapłaci 50-100 zł a przecież takie pieniądze można przeznaczyć na inne cele.

@rafal92

Nie moja wina myślisz ze jak ktoś ma inne zdanie niż ty i kolesie z twojej zgrai to jest już dziecko neo… Dzieci neo ciągały cię za warkocze czy jak?

btw: co, w końcu kazali ci wywalić z opisu ten beznadziejny obrazek… :wink:

@Tobi

Fakt miałeś dobre intencje, ale ja również. Niestety mamy różne zdania na temat powyższej sytuacji, ale przecież nie musimy skakać sobie do gardeł. Podałeś link do instrukcji: jak się czyści wiatrak, ze swojego doświadczenia wiem że po takim czyszczeniu 2-4 tygodnie i wiatrak zacznie znów zacznie denerwująco hałasować, przecież jak wiatrak daje znać o sobie to dawno już ma tyle wytarte łożysko/a ze samo czyszczenie i jednorazowe nasmarowanie na wiele się nie zda. Nie sądzisz że opis ten to po prostu “tania sensacja” dla niewprawionych teoretyków? Mam na to swój patent, nie jest idealny ale przedłuża żywotność wiatraka o średnio 6 miesięcy ciągłej pracy.

@Scorpio

Z całym szacunkiem, ale: zadaj sobie najpierw trud i przeczytaj cały post - od początku do końca - zanim wypowiesz się w danej sprawie. Fakt można przeznaczyć, ale nie w tym przypadku. Uczciwy, biegły w sztuce serwisant by zrobił od ręki za 20 zeta.

@ALL

Przepraszam wszystkich za ostry ton. A żartów proszę nie brać do siebie. :slight_smile:

Ja czytałem ten temat od dechy do dechy widocznie ty czytasz nie od początku tematy to myślisz że każdy tak czyta jak ty, mój kolega ma serwis i tam trzeba płacić za czyszczenie 50 zł za złożenie kompa płaci się 30 zł z zainstalowaniem systemu i z przetestowaniem czy wszystko dobrze działa.