Komputer "składak" - pomoc w złożeniu


(Worosylowiec) #1

Witam

Już od dawna się przymierzałem by wreszcie coś zrobić z moim starym komputerkiem. Więc tak...czy taki zestawik jest dobry ?

Głównie chodzi mi Płytę główną, procesor i zasilacz. Budżet 1200zł

Płyta główna: http://allegro.pl/plyta-glowna-amd-m3n7 ... 23361.html

Procesor: http://allegro.pl/amd-phenom-ii-x6-1100 ... 82522.html

Zasilacz: tutaj myślę że wy może byście coś doradzić.


(igrek) #2

Ten phenom jest nie opłacalny


(Worosylowiec) #3

Ok, więc może coś lepszego. Głównie komputer będzie służył do gier.


(igrek) #4

Płyta http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=41325

Proc http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=44034

Zasilacz http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=27314

Zostają ci jakieś 3 stówki na pamięć i np chłodzenie do procka. Niech inni się wypowiedzą


(Worosylowiec) #5

Pamięć to mały pikuś, bardziej przyda mi się chłodzenie do procka. : ) Poczekam jeszcze na inne propozycje ale bardzo odpowiada mi propozycja igrek'a ponieważ zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na chłodzenie. Dodatkowo będę miał (ale to tylko po kupieniu nowych części i sprzedaniu starych) będę mógł pomyśleć nad kartą graficzną. :slight_smile: Po za tym już mam dość się martwienia że procek za słaby czy karta graficzna nie pociągnie. Przez tyle lat to miałem ale powiedziałem DOŚC!!. Mnie nawet zadowalają gry jak chodzą na low. Ale na normal nie narzekam :stuck_out_tongue:


(matio) #6


(Worosylowiec) #7

Ok, tak patrze i patrze, głównie chodzi mi o dobry procesor. :-). Powiedz mi igrek czy takie gry jak Battlefield 3, Gta IV, nadchodzące Gta V pochodzi przynajmniej na normalu z tym co podałeś ? Czy możesz ewentualnie wykorzystać "zapas" kasy i dołożyć do procesora ? Nie wiem czy to zrobi różnicę. Jak myślisz czy jest sens. Jak niema to niech zostanie ten zapas a jeśli tak to tak ( i wybiorę twój zestaw) a jeśli nie to i tak wybiorę twój zestaw.


(Sokar11) #8

Ja tu nie widze żadnej informacji o karcie graficznej więc jak ktoś ma się wypowiadać czy dan gra pójdzie na tym zestawie?


(igrek) #9

Na razie miało być bez karty graficznej więc podałem autorowi wątku części o które prosił. Kolorowyable , zależy jaką kartę graficzną tam włożysz. Na moim leciwym sprzęcie Gta 4 działa na średnich w 1280 x 1024 battlefielda nie sprawdzałem bo mam windows xp. Poza tym te procki bardzo dobrze się kręcą więc jak zabraknie mocy można go podkręcić. Poza tym myślę że w grach więcej jak 4 rdzeni nie wykorzystasz. Ale jak mówiłem wcześniej poczekaj na opinie innych bo aż tak bardzo nie siedzę w sprzęcie :slight_smile:


(system) #10

co myślisz o takim

http://chlodzenie.net/chlodzenie-powiet ... zym-rynku/

lub


(Krzysiek2501) #11

No 4 rdzenie na dzień dzisiejszy powinny wystarczyć jak najbardziej to taki wybór w sam raz. A mając już taki procek to grafika zapewne też będzie lub przynajmniej powinna być lepsza i zapewne spokojnie uciągnie obecne i nowsze gierki.


(Worosylowiec) #12

O chłodzeniu i karcie graficznej ewentualnie napisze jak kupie już płytę główną, procesor i zasilacz. Ale wtedy wam już zostawiam rękę wolną ponieważ na sprawach lepszego chłodzenia znam się tyle co Macierewicz na lotnictwie. Obecnie chodzi głównie o dobry procesor by nie było problemów z grami. Z tego co zrozumiałem co napisał igrek to gdy do tego procesora który podał włożę dobrą kartę graficzną to nie będzie problemów z grami, OK.


(igrek) #13

Jest to w sumie najnowsza generacja AMD buldozer przyszłościowe procesory. I w przeciwieństwie do tego phenoma opłacalne, do tego mówię skoro komp ma służyć głównie do gier to 4 rdzenie wystarczą :slight_smile:


(Worosylowiec) #14

Ok, wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam


(igrek) #15

Możesz ewentualnie dołożyć te 9zł i wziąć zasilacz z troszkę większą mocą http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=28343


(Alin06) #16

http://www.morele.net/plyta-glowna-giga ... d3-405588/

http://www.morele.net/procesor-amd-phen ... ox-283290/

http://www.morele.net/zasilacz-aerocool ... 00-413356/

w nowej rewizji może będzie przyszłościowy


(Worosylowiec) #17

wiesz alin06 patrzyłem ten twój procek który podałeś i opinie są o nim rewelacyjne. Jedynie to chłodzenie potrzebne lepsze i to wszystko...