Komputer spamuje

mój komputer wysyła spam. Skanowałem Avastem, Ad Awarem, Spy bootem ale problem wciąż istnieje. Po włączeniu internetu po około 2-3 minutach zaczyna wysyłać spam. Log z Hijacka

W trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu - fix w HijackThis, pogrubione pliki usuwasz ręcznie z dysku:

Wykonaj skan Ewido po update.

Przeczyść rejestr programem RegCleaner.

Po wszystkim nowy log :slight_smile:

Proponuje zainstalować SP2.

zostaw ten plik w spokoju

textware…już zdązyłem usunąć.

nie mogę usunąć plików dll 2014, 20242402 i artm_new. Nie pomaga tryb awaryjny, próbowałem je wyrejestrować za pomocą regsvr32 ale nie potrafię. Skanowałem Ewido i usunąłem znalezione przez ten program szkodniki.

Nowy log z Hijack

A komputer dalej spamuje nawet w tym momencie (Avast pokazuje ikonkę skanera poczty), Ewido nie reaguje na wysyłany spam

Wyłączasz przywracanie systemu:

Włączasz tryb awaryjny:

Usuń Hijackiem

Uruchamiasz narzędzie KillBox,

zaznaczasz Delete on reboot, w polu full path of file wklej ścieżkę.

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Settings\2014.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Settings\20242402.dll

C:\Documents and Settings\All Users\Dokumenty\Settings\artm_new.dll

Klikasz “X” i reset kompa.

Ok, usunąłem to KillBoxem.

Nowy log

możesz skasować:

wklej loga z silent runners (opis w przyklejonym)

Nie mogę uruchomic Silenta na moim kompie, ale na razie wszystko wygląda w porządku. Od pół godziny żadnych śladów spamowania

tzn. ? co pokazuje ? , podaj treść

otwiera mi go jako skrypt do edycji w EdHtml a potem nie chce przetwarzać. Próba odpalenia za pomocą innych programów też mnie działa. trochę dziwne bo skrypty vbs powinny działać same ?

Ściągnij Noscript>>>odpal>>zmień znaczek z disable na enable, a jeśli to nie pomoże, zobacz wyłączanie/włączanie WSH