Komputer spowalnia prędkośc neostrady


(Mh Misiek) #1

Mam następujący problem z neostradą. Od 1 sierpnia podwyższyłem prędkość z 2Mb do 6Mb. Niby w/g testu mam to 6 Mb (tzn 650KB/s) ale jak pobieram pliki np. z konta premium to szybkość wynosi zaledwie 2 Mb(240 KB/s). Zrobiłem ten sam test pobierania plików na laptopie i tam wszystko jest tak jak powinno test pokazuje 6 Mb i pobiera z taką samą prędkością. Przed wczoraj robiłem przymusowy format kompa i do wczoraj pobieranie plików szło z pełną prędkością. Jednak od dziś znów występuje ten sam problem pokazuje 6Mb a ściąga 2 Mb. Na laptopie wszystko jest OK. Co może być tego przyczyną?


(WooQash) #2

Skąd wiesz, że to komputer. Może po prostu te konto 'premium' jest takie, że ściąga ci 2 Mbit/s. Sprawdź inne serwery.


(marcin82) #3

WooQash ma rację. Swoją drogą serwery typu rapidshare są z zasady obciążone. Co do samego internetu, prędkości sprawdź tutaj: http://www.speedtest.pl/ Max. DL powinno wynieść 6*1024 ...


(Mh Misiek) #4

Bo robiłem test na stronie rapideo.pl gdzie można pobrać testowo plik. Na komputerze prędkość pobierania wynosiła 250 KB/s natomiast na laptopie prędkość wynosi 630 KB/s. Dodam tylko, że łączenie z internetem odbywa się za pomocą modemu SpeedTouch 330 i na laptopie korzystam dopiero z neta jak odepnę ten modem z kompa .


(Bor1904) #5

"Przy standardowych ustawieniach sterowników jest ograniczenie prędkości synchronizacji do 3072 kb/s związane z trybem transmisji USB: BULK. W celu uzyskania większych prędkości należy przełączyć metodę transferu USB z BULK na ISO w aplikacji "SpeedTouch USB Diagnostics", zakładka "USB". Warto dodać, że ustawienie BULK/ISO dotyczy transmisji na kablu USB pomiędzy komputerem, a modemem USB."

może to ...


(Mh Misiek) #6

Nie wiem jak ci dziękować. Teraz jest już wszystko OK.


(Bor1904) #7

ciesze się że mogłem pomóc.

pozdrawiam