Komputer spowalnia się i zawiesza


(Black Metal) #1

Witam. Od wczoraj komputer zaczął wariować, po pewnym czasie (różnie to bywa, 10-15-20 minut) komputer zaczyna drastycznie spowalniać, programy się zawieszają, na jakikolwiek odruch muszę czekać przez parę minut. Patrzyłem w menadżerze zadań, lecz nic ciekawego nie wykryłem w procesach. Licencja antywirusa wygasła z tydzień temu, używałem dotychczas kaspersky internet security. Komputer sporadycznie skanuję. Proszę o jakieś rady, bo jestem zielony. Za jakiś czas chcę wymienić komputer, lecz to może przyjść miesiącami więc chciałbym jakoś utrzymać do tego czasu swoją "maszynę".


(Forgotten) #2

(nowe konto)

Informacje techniczne:

Windows XP (media center edition) wersja 2002

Service Pack 2

Procesor inte Core 2 Duo CPU E4600 @ 2.40GHz (2x)

2 GB ram

2 dyski (na jednym 10 gb wolnego miejsca, na drugim 12)

Karta graficzna GeForce 8600 GT

Sporadycznie czyszczony, lecz wątpię aby problem powodował kurz. Nie mam/nie wiem skąd wziąć informacje nt. zasilacza i innych szczegółowych rzeczy.


(hirem) #3

Skoro licencja wygasła i jakiś czas komputer był bez osłony to na szybko zainstaluj http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte ... 13117.html i przeskanuj.

A dla pewności przejdź do działu bezpieczeństwo tam załóż temat i zrób logi według instrukcji analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Jak się upewnisz na nieobecność wirusów i dalej będzie problem to można wrócić do działu.

Zasilacz sprawdzisz odkręcając bok obudowy i na zasilaczu powinna być naklejka. Identyfikacji komputera pomagają takie programy jak: AIDA do pobrania z działu http://www.dobreprogramy.pl/Identyfikac ... ws,85.html


(Forgotten) #4

Już wiem, co było przyczyną. Wyłączyłem kasperskiego i przestało się zawieszać, na szybko zainstalowałem coś darmowego ale dobrze skonfigurowałem więc jest ok.

Wyłączyć antywirusa podczas skasowania malwarebyte?

-- Dodane 07.09.2012 (Pt) 21:26 --

  • po wywaleniu kasperskiego, przestałem mieć problemy z wtyczkami i flashem (filmy na youtube strasznie muliły i "huśtały" się, zaś umieszczone na innych stronach pojawiały się jako czarne kwadraty).

(hirem) #5

Malwarebyte raczej nie powinien sprawiać problemów i nie powinno być potrzeby wyłączać głównego antywirusa chyba że z kasperskim a z avastem który mam aktualnie nie ma problemów. Spróbuj ściągnąć dosyć dobry jest skaner http://www.dobreprogramy.pl/Dr.WEB-Cure ... 12976.html

Przeskanuj też całego kompa tym antywirem co masz aktualnie może coś znajdzie chyba że już skanowałeś.