Komputer stacjonarny do 2000 pln z systemem

Witam

Chciałbym kupić gotowy zestaw lub samemu złożyć (zależy jak jest korzystniej) komputer do 2000pln żeby spokojnie przeglądać strony i ewentualnie żeby mieć możliwość instalacji drugiego systemu (Linuxa żeby trochę podziałać na Phpstorm)

Zależy mi żeby miał legalnego Windows’a bo w obecnym starym kompie mam Windows’a 7 a wsparcie wygasa.

Jedyne wymaganie to żeby miał wbudowane wi-fi :wink:

Czy idzie coś sensownego do tej kwoty złożyć?

Jeżeli to był box najprawdopodobniej możesz przenieść/zaktualizować i przenieść. Z OEM doczytaj.

Z monitorem, czy bez?

Da się złożyć, po kosztach trochę, ale da. :wink:
Jedyny kłopot może być z wifi, ale sa karty do płyty.

Bez monitora :slight_smile: odnośnie systemu to nawet nie wiem gdzie mam serial key ten system był instalowany wiele lat temu a po paru przeprowadzkach które mialem obawiam się że nie znajdę opakowania.

Zawsze możesz użyć np. jellybelly i wyciągnąć twój klucz z systemu, ja bym proponował kupić bez i jeżeli masz choćby jakieś stary dowód zakupu (np. faktura, rachunek na cały starszy set) -> przenosić. Okaże się, że miałeś BOX’a fajnie, 500 zł zostanie na kartę.

Jeszcze jedno: chcesz sam złożyć, czy w sklepie?
W tej pierwszej opcji jest szansa dorwać jeszcze gdzieś 2400G tanio. (Nawet da się zagrać w coś) W innym przypadku 2200g/3200g.

No i:
Gry jakieś?
System zamknięty, czy raczej za rok dwa cos myślisz dodać?

Wolę żeby ktoś w sklepie mi złożył. Odnośnie gier to nie :wink:
System zamknięty tzn?

tzn. taki, ze włożymy Ci np. 2x4GB Ram “bo wydajniej 10%” a na płycie masz dwa sloty, jak ma być otwarty do rozbudowy damy Ci 1x8 GB. :wink:

PS. Chcesz coś z szybkim czy pojemnym dyskiem? Tzn. SSD dostaniesz z 240GB HDD z 500-1000, ale Windows będzie startował 60, nie 15 sekund.

Może niech będzie otwarty, odnośnie dysku to SSD :wink: A odnośnie obudowy to fajnie jakby była minimalistyczna ale elegancka :slight_smile: No i fajnie jakby było wyjście na dwa monitory.

Proszę Cię, nie pytaj o dysk bo trzeba SSD 240GB, a HDD 500GB to mu mogę używkę za 50zł wysłać.

https://www.morele.net/inventory/info/ec337552/
Będzie zapitalał jak mały samochodzik.

Najbardziej żal tych pięciu stówek wywalonych na system.

Nikt Windowsa nie rozdaje za free a Linux jest dla elity. :wink:

Linux jest dla wytrwałych.:wink:

1 polubienie

Jest OK, o tym myślałem.

No też bym radził sparwdzić, za 500 zł jak ma oryginalnego i teoretycznie mógłby przenieść… porządna karta graficzna/RAM więcej/HDD i nawet na LED starczy.

Skoro autor zawęża używanie komputera do przeglądania stron internetowych i JEDNOCZEŚNIE rozważa postawienie Linuksa jako drugiego systemu, to poszedłbym krok dalej i w ogóle zrezygnowałbym z Win.

1 polubienie

Dobrze tylko w takim razie jaka dystrybucja żeby była bezpieczna dla użytkowników nie znających Linuxa? Dla mnie Linux jest okej, ale chodzi o osobę którą będzie korzystała z Linuxa ale jest przyzwyczajona do Windows’a.

Wybierz najbardziej popularną dystrybucję: Ubuntu lub Mint. Manjaro nie polecam, bo potem będzie na mnie, że coś “się” popsuło :wink:

Ubuntu, potwierdzam. nawet mamuśkę na nim nauczyłem.

To zrób dual bota, a przynajmniej zamów bez Windowsa. Jak stary będzie nie używany … spróbuj wykorzystać licencję z 7 i zrobić update. 20 min roboty. Jak nie zadziała: idziesz drogą Goma-> Linuks only. Ewentualnie sklep i 500+ na Win10.

Ewentualnie pirat przez pół roku i odkładać stówkę miesięcznie na licencję :wink:

250zł Niby