Komputer stacjonarny i laptop-problem z netem

Witam!

Najprosciej mówiac,przyniosłem do domu komputer znajomego żeby zrobic aktualizację Windowsa i podłączyłem go do sieci “przekładajac” wtyczke ze stacjonarnego do laptopa.Ale nie moge się dostac do netu!Czy ktoś może mi powiedzieć czy taka operacja wogóle jest możliwa?Jeżeli tak to prosze o rade jak to zrobic.

Oczywiście,że jest możliwa. Musisz podać więcej danych na temat Twojej sieci, czyli jak łączysz się z netem ze swojego kompa. Ale możemy od czegoś zacząć. Sprawdź, najpierw czy laptop znajomego ma włączoną kartę sieciową w biosie i zainstalowane sterowniki. Jeżeli tak, to zapisz ustawienia swojej sieci z panelu sterowania, połączenia sieciowe. Wejdź do właściwości swojego połączenia, znajdź Protokół TCP/IP, kliknij po zaznaczeniu właściwości i przepisz wszystkie ustawienia, potem to samo wpisz na laptopie i jeżeli nie wyjdzie pytaj dalej. Pozdrawiam.

Myśle że karta jest zainstalowana ponieważ widze ją w menadzerze urządzeń.Nie wiem tylko jak wejść do biosu w laptopie.Moje łącze internetowe,to połączenie przez modem kablowy.

albo poprostu jak masz xp to kreator konfiguracji sieci (jest w Panel sterowania/kreator konfiguracji sieci) i tam według wskazówek

nie ma takiej pozycji :frowning:

pewnie masz internet przypisany do konkretnej karty sieciowej za pomocą adresu MAC

To masz filtrowanie MAC.

Jeśli nawet tak jest to znaczy że nic się nie da zrobić?

są programy do zmiany adresu MAC ale nie wiem czy to bezpieczne …

No właśnie! :frowning: Ja też nie robie rzeczy których nie jestem na sto procent pewny.Tylko zastanawia mnie jedno,jakbym zmienił komp to co bym musiał zrobić?Meldować za każdym razem usługodawcy?To jakies chore!A jak bym wymieniał sobie sprzęt co miesiąc? :smiley: Poczekam może ktoś miał podobny problem.

No niestety .tak to już jest … dlatego najlepiej jak sie tak zmienia kupuje się kartę na USB. i do jakiego kompa ją nie wepniesz tam będzie internet, gdyż ona ma adres MAC. Taka karta to koszt ok 20 zł na allegro

Sprzęt możesz zmieniać, ważne byś zawsze posiadał tą samą kartę sieciową np na PCI inaczej za każdym razem musisz zgłaszać zmianę karty sieciowej.

Oczywiście jeśli posiadasz router problem już nie istnieje bo w nim ustawisz MAC jaki chcesz i zawsze będzie tak rozpoznawany jak ty zarządzisz niezależnie jakiego kompa pod niego podłączysz

Poprostu po podłączeniu kabla od modemu do nowego komputera weź odłącz zasilanie od modemu na chwilkę i ponownie go podłącz.Tak miałem ostatnio z laptopem jak kolega przyszedł.