Komputer stacjonarny - mała przepustowości a router

Witam,

posiadam dosyć stary już router dlink dir-300, który do tej pory sprawował się świetnie. W ostatnim czasie zmieniłam prędkość internetu z 16MBit/s na 64 MBit/s. Kiedy komputer stacjonarny jest podłączony bezpośrednio kablem przez modem od dostawcy internetu, to faktycznie osiągam prędkość bardzo zbliżoną do tych 64. Kiedy jednak podłączę kabel do routera, a swój komputer stacjonarny przez inny kabel do routera, to już osiągam połowę tej prędkości jakieś 30. Rozumiem, że w przypadku sieci bezprzewodowej ten router ma ograniczenie do 54 MBit/s, ale po kablu chyba powinno iść szybciej? Bo w zasadzie po kablu to nigdy nie widziałam, żebym miała 54. Zastawiam się nad kupnem nowego routera, ale być może jest to problem jakichś ustawień, o których nie wiem i nie chciałabym wyrzucać pieniędzy niepotrzebnie w błoto (nie zależy mi za bardzo na pełnej prędkości na urządzeniach bezprzewodowych, bo te służą głównie do przeglądania stron internetowych, a na stacjonarnym gram, pobieram duże pliki, etc.). Z góry dziękuję za odpowiedź.

Ten Dlink ma standardowe oprogramowanie, czy jakiś DD-WRT?

Jest standardowe, nic nie zmieniałam.