Komputer stacjonarny nie uruchamia się za pierwszym razem

Witam serdecznie.

Jeśli mój temat nie jest z wiązany z tą kategorią, proszę administratorów o przeniesienie go do odpowiedniego działu.

Ostatnio, gdzieś tak od dwóch miesięcy, komputer zaczął mi szwankować - kiedy go odpalam pojawia się pierwszy ekran bootowania ( po nim powinien się pojawić drugi ekran bootowania) lecz przed drugim, wyskakuje cały, czarny ekran z jakąś zieloną ikoną i na tym koniec, bez reakcji, dopiero po restarcie lub nawet kilku restartach załapuje i wczytuje mi już normalnie system. Poniżej podaje link do filmiku z problemem:

http://w594.wrzuta.pl/film/9l55qmB69iT/mov01128

Proszę o profesjonalne porady.

Podaje także parametry sprzętu:

Typ procesora: TripleCore AMD Phenom II X3 Black Edition 720, 2812 MHz (14 x 197)

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P

Pamięć Ram: GoodRAm 4096 MB DDR3-1333

Karta wideo: NVIDIA GeForce GTX 260 1024MB (896 MB)

Karta dźwiękowa: Realtek ALC888/1200 @ ATI SB750 - High Definition Audio Controller

System: Windows 7 Ultimate 64 bit

Zasilacz: Chieftec 650W

Mnie to wygląda na problem z kartą graficzną - lub jej sterownikiem (bardziej prawdopodobne). Ciekawe co na ten temat mówi Podgląd Zdarzeń Systemowych …

Witaj Veers

Jeśli mógłbyś mi odpowiedzieć, jak zrobić lub zapisać taki raport błędów ze zdarzeń administracyjnych byłbym wdzięczny.

Wtedy, bym mógł to tutaj wyświetlić i być może Ty lub ktoś inny sprawdził by taki raport, bo ja się nie znam na tym a widzę, że w zdarzeniach administracyjnych mam kilkanaście jakichś błędów i ostrzeżeń??

W Zarządzaniu Komputerem, rozwiń Dzienniki Systemu Windows. Wybierz “folder” System, i odszukaj zdarzenia błędów (są oznaczone czerwonym znaczkiem).

Możesz potem za pomocą myszki i wciśniętego Ctrl zaznaczyć te zdarzenia i z prawego panelu wybrać “Zapisz wybrane zdarzenia” (jako format zapisu wybierz .txt) Następnie zawartość z pliku tekstowego wklej na forum.

Jeśli błędów masz dużo - to najpierw szukaj tych, które powtarzają się najczęściej. Możesz też wziąć na cel w pierwszej kolejności zdarzenia błędów występujące tuż po zdarzeniu o identyfikatorze 12.