Komputer Stacjonarny - nieznany błąd

Okej po podpieciu baterii i wcisnieciu F1 elegancko sie włączyło ale po czasie wyskoczyło cos takiego

Ale czy przed tym obrazkiem zdążył się pojawić Pulpit z ikonami, czy nie?

Tak wszystko sie pojawiło.

Wobec tego zrestartuj komputer jeszcze raz, zatrzymaj start na BIOSie klawiszem F2 lub Delete (pojawi się niebieskie okno BIOSu) . Następnie w BIOSie przejdź strzałkami do zakładki Exit i tam wybierz strzałkami pozycję Load BIOS Defaults, potwierdź zmiany klawiszem F10, OK i zrestartuj komputer aż do pojawienia się Pulpitu.

Okej, lecz żeby ponownie włączyć komputer musze zresetować biosa…

Czym? Nie rozumiem.

Baterią od biosa dzisiaj kupiłem nową

No i nie włożyłeś ją jeszcze? Jeśli nie, to wkładaj ją niezwłocznie.

Oczywiście ze włożyłem i uruchomiłem jaknpisalem u góry, lecz znowu będę musial ja zresetować jeśli nie monitor będzie mrugał a klawiatura i myszka nie będą świeciły. ;(

W takim razie, jeszcze przed uruchomieniem, zresetuj BIOS ale ZWORKĄ na gnieździe CLRCMOS1. To gniazdo jest 3-pinowe i znajduje się zaraz obok pamięci. Tam przełóż zworkę na dwa piny po prawej (czyli 2 i 3) na kilka chwil (minutę), po czym z powrotem przełóż zworkę na piny 1 i 2 (na lewo, w stronę procesora). Teraz startuj komputer i pukaj w klawisz F2, aby zatrzymać start na BIOSie. Resztę napisałem wyżej.
Baterii już więcej nie wyjmuj!!! Właśnie usiłuję Cię naprowadzić na prawidłowe zerowanie i podstawowe ustawienie BIOSu.

Wróć mam zaslepke na te lewe piny czyli zdjąć ja i śrubokręt przyłożyć jak piszesz tak?

Czyli zworkę, nie zaślepkę. Można zworkę po prostu zdjąć z lewych pinów i na minutę włożyć na prawe. Po czy z powrotem tam gdzie była, na lewo. W stronę procesora.

Jeśli to nic nie da, to komputer ma uszkodzony sprzęt lub jest źle złożony. Szczególnie pamięci DDR2 w tej płycie powinny być dobrze włożone w sloty 1 i 3, patrząc od strony procesora.
Ponadto Twoja płyta główna ma kartę graficzną zintegrowaną, więc próby grafiki można i na niej robić. Niebieskie gniazdo z tyłu.

Dobrze jak cos napisze

Właśnie to niebieskie gniazdo z tylu jedtbyszkodzine i nie działa :frowning:

To żeś ale popisowo zrujnował ten komputer :grinning: No trudno. Więcej nic nie pomogę, bo chyba się nie da. Wszystko masz opisane.

Właśnie nie wiadomo co sie tak naprawdę stan. Komputer ma 13 lat pierwsze co sie zepsuło to właśnie cos z monitorem i okazało sie ze to ta wtyczka

No nic dziekujebza pomoc narazie działa jak cos odezwę sie jeszcze.

OK! Powodzenia! Pytaj!!!

No i bam kiedy myślałem ze już po problemie podczas wypakowywania sterowników z pendriva zrobił sie czarny ekran… Monitor zaczął mrugać a klawiatura i mysz sie nie świecą… Ja już nie wiem… Czy to wina zasilacza?? Albo płyty głównej? ;(

Bardzo możliwe! W każdym nie ćwicz już z tą bateryjką przypadkiem. Co najwyżej ze zworką. Jednak problem może faktycznie tkwić w samej płycie głównej lub (bardziej prawdopodobne) w zasilaczu.
A może się któryś z elementów przegrzewa?