Komputer Stacjonarny - nieznany błąd

Witam.
Na samym wstępie dodam że przednia klapa wraz z przyciskiem uruchamiania, urwała się, więc odpalałem komputer przez zwarcie na płycie głównej.
Ok więc tak, na samym początku miałem blue screena, pisałem tematy na innych forach, po czym wywnioskowali że dysk był uszkodzony, wtedy komputer wywalał 0x0007 coś takiego nie pamiętam już.
Kiedy kupiłem nowy dysk, zainstalowałem na innym komputerze WIN 7 ponieważ nie mam swojego dvd roomu wystąpił błąd, po odpaleniu KLAWIATURA I MYSZ nie świeciła się a MONITOR mrugał tak jakby komputer był wyłączony. Resetowałem biosa i po resecie normalnie się włącza, ale przy wyłączeniu znowu to samo. Kiedy zresetowałem bios, włączył się pulpit itp, po czym go na chwilkę zostawiłem w czasie kiedy wróciłem komputer się po prostu zaciął, nie dało się nic zrobić, więc wyłączyłem i spróbowałem go uruchomić bez resetu, miałem nadzieje że się uruchomi, ale niestety znowu to samo co pisałem u góry. Wina napewno nie leży po stronie dysku ponieważ jest nowy, odpinałem procesor po czym uruchomiłem komputer, to samo co u góry pisałęm klawiatura i mysz nie świecą a monitor mruga, odpinałem ramy, to samo, nie wiem w czym tkwi problem, karty graficznej nie sprawdzalem, poniewaz nie mialbym podgladu, nie mialbym gdzie wpiąć monitora, proszę o pomoc, nie wiem co już robić, z góry dziękuję za pomoc.
Jeszcze specyfikacja którą w połowie pamiętam.
Dysk Twardy: Western Digital WD2500AAKX
zasilacz: Modecom atv 12v 2.2 compatible
Grafika: Asus Radeon EAX1330PRO coś takiego.
RAM: DDR2 1GB
Reszty naprawde nie pamiętam.

To sprawdź dokładnie. Komputer Ci chyba nie uciekł :wink:

Tak, jestem 100% pewny, jeszcze procesor to AMD ATHLON II [tm] 2,70ghz. :slight_smile:

Napisałeś to tak, że naprawdę staram się coś zrozumieć ale nie mogę. W każdym razie z tego co mi się udało wydedukować to sprawdź pamięć. Najlepiej program “memtest”

Tak jak pisalem, tylko i wyłącznie po resecie biosa dziala komputer, nie mam sterowników bo musze je zainstalowac, a po kilku sekundach po wlaczeniu komputer sie zawiesza na pulpicie, wykluczałym dysk i ramy.

To nie dziwne, że system nie chce działać.
Są inne metody, na zainstalowanie systemu, najprościej będzie przygotować bootowalny pendrive.

System działa na moim komputerze również, tylko i wyłącznie jeżeli zrobie reset biosu, na kompie brata wszystko smiga.

“na kompie brata wszystko smiga” - jak rozumiem na nim był instalowany - więc nie dziwota, że działa.

No tak na nim działa, na moim też lecz po resecie biosu, mam pulpit ale po czasie sie zawiesza i nie da sie nic zrobic.

Wejdź w tryb awaryjny i zainstaluj stery. Może pomoże. Weź jeszcze raz zainstaluj na innym ale przy pierwszy restarcie instalatora WYŁĄCZ kompa i przenieś dysk do swego i tam niech instalator ukończy instalację.

W jakim celu dokładnie robisz ten ‘reset BIOSu’? Jak to jest powiązane z działaniem komputera?

Jeśli nie zrobię resetu bios’u to monitor mruga a myszka i klawiatura nie świeci. Po resecie normalnie się włącza.

takie cos wyskoczyło mi przy ostatnim resecie.

Zacznij od zmiany baterii na płycie głównej: otwórz obudowę, będzie mała guzikowa bateria najczęściej CR2032

Kupisz bez problemu.

Dokładnie bachus zgadzam się z Toba. Kolego zmień baterie i zaktualizuj Bios. Twoja płyta główna to chyba Asrock 960GC-GS FX ale sprawdź jeszcze.

Okej a gdzie nabyć taka baterie i jak potem zaktualizować bios po zmianie??

Baterie kupisz w pierwszym lepszym markecie. Biosu narazie nie ruszaj bo możesz tylko pogorszyć sprawę. No i sprawa instalacji WIN7 - tak się nie robi. Nie możesz instalować systemu na innym komputerze a później podłączać go do swojego komputera.

Ok, jak zdobędę baterie to skieruje się do was.

Okej, mam już tą baterie mam rozumieć że teraz mam ją wpiąć i spróbować uruchomić komputer?

Tak, oczywiście! Jeśli na starcie pojawi się ekran z takimi samymi napisami jak na obrazku wyżej, to naciśnij klawisz F1.