Komputer stacjonarny z Wlan a laptop

mam neta kablowego podłączonego do komputera stacjonarnego i interesuje mnie czy jak podłącze do komputera stacjonarnego kartę wifi pod pci to czy ona bedzie mogła wysyłać sygnał do karty w laptopie?? (dokładniej chodzi mi o takie przeniesienie neta ze stacjonarnego na laptopa przez karte wifi)

opcja druga to kupić do komputera stacjonarnego bluetootha i przesyłać neta do laptopa --takie coś tez jest możliwe??

proszę o pomoc albo o jakies porady:)

Dodane 28.06.2009 (N) 15:36

proszę o pomoc !!

Przez bluetootha da się lecz jest mały zasięg i net jest wolny

najlepiej zrobić to kablem

Sieciówka pod kabel, liczmy 20 zł :stuck_out_tongue: Kabel, w zależności od jego jakości to najtańszy 1zł/metr no i diabli wiedzą ile metrów, uciążliwość kabla

PCI pod kompa 40-50zł

używana karta sieciowa 10zł

kabel croosowy 2M 3zł

Przez Wifi jak najbardziej możesz podzielić neta - Karty będą musiały pracować wtedy w trybie AD-HOC

Tak jak napisał Topyciu jest to jak najbardziej wykonalne, po włożeniu karty wifi i zainstalowaniu sterowników, musisz w ustawieniach karty wifi stworzyć własną sieć, nazwa, hasło, zaznaczyć, że jest to połączenie ad-hoc. Potem W ustawieniach połączenia lokalne wybrać zaznaczyć opcję Udostępnij to połączenie (jakoś tak). Potem tylko w laptopie wybrać stworzoną sieć i jest internet. Najlepiej jak jeszcze sam ustawisz ip, brame itd.