Komputer staje w momencie przeglądania internetu


(Panterraa) #1

Komp zawiesza się często podczas zwykłej pracy komputera. Zainstalowalam nowe sterowniki do grafiki, ale to nic nie dało.

Nie wiem jak inaczej opisać problem, ale nie zauważyłam żadnych prawidłowości, jeśli chodzi o to co wywołuje zwieche.

Czasami zawiesi się przy jednej zakładce, a czasami przy 10.

Przed zawiechą myszka tak jakby laguje i przeskakuje. Czasami się odwiesi, a czasami stanie na amen.

Raz jak poczekałam dłużej z restartem to pokazał się taki błąd:


System Windows - Sterownik ekranu przestał odpowiadać


Sterownik ekranu nv4_disp przestał normalnie pracować. Zapisz pracę i dokonaj ponownego rozruchu systemu, aby przywrócić wszystkie funkcje ekranu. Przy następnym ponownym rozruchu komputera zostanie wyświetlone okno dialogowe umożliwiające przekazanie danych na temat tego błędu firmie Microsoft.


OK


Ten błąd wyskoczył przed instalacją nowszych sterowników do karty graficznej. 2 razy komputer się zatrzymał po instalacji, ale błąd znowu nie wyskoczył. Więc może zadziałało.

Oby dało się coś zrobić.

Przeglądarka: Chrome;

System: Win XP

OTL: http://wklejto.pl/180243

Extras: http://wklejto.pl/180245


(mrFreeze) #2

To nie wirusy. Nie wiem jaką masz kartę ale sterowniki od Nvidii 327.23 na moim GTX460 waliły BS i ten sam komunikat “sterownik ekranu przestał odpowiadać”. Jak masz najnowsze stery wróć do starszym niestety nie zawsze najnowsze znaczy najlepsze.


(Panterraa) #3

Mmm da się gdzieś pobierać/wybierać starsze sterowniki?

Tylko sprawa nie jest taka oczywista. Czasami kilka zakładek potrafi porządnie unieruchomić przeglądarkę i spowolnić cały system (lagi myszki). RAMu ani procesora wtedy nie brakuje. Także czy na pewno logi są czyste?


(mrFreeze) #4

Tego Ci nie powiem co z logami nie znam się na tym. Mówiłem o sterownikach ekranu u mnie było dokładnie tak samo wieszał się głównie na firefoxie a nie w czasie gry. Najpierw musiałbym wiedzieć jaką masz kartę graficzną, żeby Ci dać linka do sterowników.


(Panterraa) #5

Moja karta to Nividia GeForce 8400 GS. Dzięki z góry


(mrFreeze) #6

Spróbuj starsze sterowniki

http://www.nvidia.pl/download/driverRes … x/63493/pl

Jak nie będzie poprawy wstaw screena z zakładki Sensors z HWinfo. Najlepiej po odpaleniu gry na kilka minut. Odpalasz program następnie grę bez wychodzenia z gry tylko przechodzisz na pulpit (znaczek Win na klawiaturze bądź Alt+Tab) i robisz screena.

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html