Komputer, startuje- czarny ekran i cisza. Zatrzymany wentyla

Witam,

Dwa dni temu komputer (czasem używany) włączył się ale nie wyświetlił nic na ekranie.

Okazało się że zatrzymał się wentylator na małym procesorze. Nie ten największy.

Płyta ASUS A8N-E.

Wentylator oczyściłem, próbny rozruch bez przykręcenia płyty dał efekt w postaci pisków z biosu. Komputer został wyłączony, skręcony.

Ponowne uruchomienie to- włączające się diody, działające wentylatory. Czarny ekran i cisza. Po wyjęciu karty graficznej, pamięci lub wentylatora po uruchomieniu cisza.

Bios się nie włącza.

Co można sprawdzić ?

Z góry dziękuję za pomoc

Cześć,

jaki masz zasilacz?

Z wyrazami szacunku,

Lewanxd

chieftec gps-400AA-101 A

Np. co te piski oznaczają.

Chociaż:

Wskazuje, że coś źle jest podłączone, uwalona płyta, albo zasilacz. Po co wentylator odłączyłeś?

Włączałem kompa bez podłączonego monitora, chciałem zobaczyć czy będzie piszczeć, zatem odłączyłem dla pewności kilka rzeczy na czas startu.

Ale cisza była.

Pierwsze uruchomienie po czyszczeniu wentylatora przed przykręceniem płyty było z piskami ze strony biosu.,

Po przykręceniu płyty, wstawieniu karty graficznej znów cisza.

Nie odłączałem żadnego przewodu, aby nie mieć potem problemu z podłączeniem.

Wszystkie wentylatory się kręcą, diody się palą. Dyski twarde i napędy milczą.

1.Jak sprawdzić zasilacz iż jest uszkodzony, w tym przypadku daje np. mniejsze napięcie.

2.A bios może być padnięty?

A chyba po włączeniu zasilania powinny zacząć się kręcić. Jeśli masz możliwość podłączenia innego markowego zasilacza to spróbuj na nim.

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Podstaw … 25460.html

http://www.dobreprogramy.pl/GBM/Podstaw … 25551.html

Hej,

BIOS jak IBOS, bardziej obstawiałbym uszkodzenie płyty głównej. Łatwo to sprawdzić - odłącz wszystkie komponenty - dyski, pamięć RAM, kartę graficzną, napędy. Zostaw tylko płytę główną z procesorem oraz kabelkami do diod, przycisków oraz systemowego speakera. Odpal komputer - jeśli nie będzie słuchać żadnych pisków z głośniczka, płyta główna najpewniej jest uszkodzona.

Pozdrawiam,

Dimatheus