Komputer startuje, niby nie

Materiał filmowy jak to wygląda.

http://www.youtube.com/watch?v=YOZ1WPzrrEI

Sprawdziłem ram, wsadziłem jedną kość odpaliło 3 razy pod rząd w 3 różnych slotach, wsadziłem drugą kość w 2 sloty, nie odpaliło i był ten dźwięk, następnie znów wsadziłem ten niby działający ram i nie odpalił wsadziłem w drugi slot i odpalił. Nie wiem co o tym myśleć. Niby sprawny ram, niby nie, niby sloty działają niby nie. nie wiem…

sprawdż ramy na innym komp.lecz myślę że być może styki nie łapią… jak by co jestem on-line

Dodane 18.05.2013 (So) 18:29

ah przepraszam , jaki typ ramu ?

Dodane 18.05.2013 (So) 18:31

a nie są popalone wejśćia ?

Dodane 18.05.2013 (So) 18:33

gdzieś masz konflikt z ramem .obejrzyj dokładnie , i podaj specyfikacje komp.bez tego ani nic…

Dodane 18.05.2013 (So) 18:37

mi tak piszczały ramy jak miały inną częstośliwość :roll:

Dodane 18.05.2013 (So) 18:39

a tak w sumie to obstawiam że płyta główna pada … poczekaj na specjaliste.nic inne nie przychodzi mi do głowy

  1. nie mam innego pc zeby sprawdzic je

2 ram jest podany w sygnaturce

3 nie mam pojecia, jedna kosc dziala we wszystkich slotach, jedna nie

4 specyfikacja PC w sygnaturce

5 od 6 miesiecy bylo dobrze wiec raczej nie chodzi tutaj o czestotliwosc

2 ramy razem nie startuja.

Nie dam sobie glowy ciac ale wydaje mi sie ze mialem wersje biosu 1.21, teraz jest 1.12 hm… nie pamietam czy wgrywalem 1.21 ale mam w historii pobranych plików…

zrobić reset biosu? jeżeli tak to jak? czy wgrać najnowszy?

Takie coś mam jak odpalam PC z dzialajaca koscia

20130518_144709_zps55cb0aeb.jpg

Kod wyświetlony na płycie mówi że nie masz zainstalowanego RAM.

Reset BIOS robisz przez przyciśnięcie przyciusku CMOS Reset (na tej płycie on jest raczej z tułu na panelu). Możesz równie dobrze wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem po ok 30 sekundach.

Sprawdź pamięć programem Memtest86 - niech przejdzie z 2 cykle. Testuj każdą kość osobno, na końcu razem o ile uda się choć raz odpalić.

Ostatni raz sprawdzałem ram. Jedna kość odpaliła 4 razy w 4 slotach, z drugą 4 razy nie odpalił w 4 różnych slotach. Czyli ram jest winowajcą?

Dodam, ze plyta poleciala na ziemie wczoraj, ram byl w slotach, po zlozeniu pc normalnie chodzil az do dzisiaj.

No raczej tak. Pewnie też masz gwarancję na nią.