Komputer startuje, niby nie

(Okar19) #1

Materiał filmowy jak to wygląda.

Sprawdziłem ram, wsadziłem jedną kość odpaliło 3 razy pod rząd w 3 różnych slotach, wsadziłem drugą kość w 2 sloty, nie odpaliło i był ten dźwięk, następnie znów wsadziłem ten niby działający ram i nie odpalił wsadziłem w drugi slot i odpalił. Nie wiem co o tym myśleć. Niby sprawny ram, niby nie, niby sloty działają niby nie. nie wiem...

(Pawel Aleks) #2

sprawdż ramy na innym komp.lecz myślę że być może styki nie łapią.. jak by co jestem on-line

-- Dodane 18.05.2013 (So) 18:29 --

ah przepraszam , jaki typ ramu ?

-- Dodane 18.05.2013 (So) 18:31 --

a nie są popalone wejśćia ?

-- Dodane 18.05.2013 (So) 18:33 --

gdzieś masz konflikt z ramem .obejrzyj dokładnie , i podaj specyfikacje komp.bez tego ani nic..

-- Dodane 18.05.2013 (So) 18:37 --

mi tak piszczały ramy jak miały inną częstośliwość :roll:

-- Dodane 18.05.2013 (So) 18:39 --

a tak w sumie to obstawiam że płyta główna pada .. poczekaj na specjaliste.nic inne nie przychodzi mi do głowy

(Okar19) #3
  1. nie mam innego pc zeby sprawdzic je

2 ram jest podany w sygnaturce

3 nie mam pojecia, jedna kosc dziala we wszystkich slotach, jedna nie

4 specyfikacja PC w sygnaturce

5 od 6 miesiecy bylo dobrze wiec raczej nie chodzi tutaj o czestotliwosc

2 ramy razem nie startuja.

Nie dam sobie glowy ciac ale wydaje mi sie ze mialem wersje biosu 1.21, teraz jest 1.12 hm... nie pamietam czy wgrywalem 1.21 ale mam w historii pobranych plików...

zrobić reset biosu? jeżeli tak to jak? czy wgrać najnowszy?

Takie coś mam jak odpalam PC z dzialajaca koscia

(ra-v) #4

Kod wyświetlony na płycie mówi że nie masz zainstalowanego RAM.

Reset BIOS robisz przez przyciśnięcie przyciusku CMOS Reset (na tej płycie on jest raczej z tułu na panelu). Możesz równie dobrze wyciągnąć baterię i włożyć z powrotem po ok 30 sekundach.

Sprawdź pamięć programem Memtest86 - niech przejdzie z 2 cykle. Testuj każdą kość osobno, na końcu razem o ile uda się choć raz odpalić.

(Okar19) #5

Ostatni raz sprawdzałem ram. Jedna kość odpaliła 4 razy w 4 slotach, z drugą 4 razy nie odpalił w 4 różnych slotach. Czyli ram jest winowajcą?

Dodam, ze plyta poleciala na ziemie wczoraj, ram byl w slotach, po zlozeniu pc normalnie chodzil az do dzisiaj.

(ra-v) #6

No raczej tak. Pewnie też masz gwarancję na nią.