Komputer traci pamięć, firewall udaje że go nie ma

Komputer powoli sypie się. Już nie nadarzam z kasowaniem rzeczy, mimo to ciągle ubywa MB zamiast przybywać. Nie wiem, co dalej się stanie, firewall chyba padł. Klikam na ikonę w pasku zadań- żadnej reakcji. Teraz antywirus krzyczy, że brak miejsca na dysku i nie można dokonać aktualizacji, oraz że nie chroni komputera. Co będzie następne- nie wiem. Może w ogóle wyzionie ducha. Czy otrzymam jakąś pomoc? Nie wiem, jakieś logi zapodać, na prawdę nie wiem, każdy mówi co innego, jedni że to wina jakiegoś software, złośliwego oprogramowania, wirusów, drudzy spekulują jakieś techniczne problemy, a trzeci jeszcze coś innego.

Może zacznij od podania systemu na jakim pracujesz, rozmiar partycji systemowej, ilość wolnego miejsca itp.

Wróżek na forum brak.

Zacznij od wyłączenia i ponownego włączenia przywracania systemu (usunięcie punktów przywracania powinno zwolnic sporo miejsca na partycji systemowej). Niektóre programy wymagają do prawidłowego działania wolnej przestrzeni dyskowej i może dlatego nie działają bądź nie chcą się uruchomić.

Może wklej logi to ktoś pomoże, bo rzeczywiście może to być wina wirusa, bądź trefnego programu. Jeśli problem występuje od niedawna, to sprawdź czy masz punkt przywracania.

łindołs ikspe. Wolne miejsce… stale maleje. 200 mb, za chwile będzie poniżej.

Przywracanie systemu wyłączone… Problem występuje, ekhm… od dawna.

Wklej tu logi! Jak je zrobić masz w dziale bezpieczeństwa. Wklej je tu!

Później otwórz konsolę Start i w polu wpisz cmd.exe, a wyszukany program uruchom.

Wpisz polecenie: chkdsk >> c:\info.txt Zbada dysk w poszukiwaniu błędów (Nie naprawi ich) i zapisze je w pliku info.txt

Wciśnij enter i zaczekaj aż pojawi się c:\Users\Nazwa_Użytkownika\>

Wtedy wpisz tasklist >> c:\info.txt Wyświetli aktywne procesy i zapisze je do pliku info.txt

Wciśnij enter i zaczekaj aż pojawi się c:\Users\Nazwa_Użytkownika\>

Wyłącz konsole po czym otwórz dysk c i w nim będzie plik info.txt otwórz go i wklej tu jego zawartość.

Dla pewności kliknij prawym na dysk c, wybierz właściwości\narzędzia\Sprawdź

Zaznacz obie opcję i rozpocznij

Wyświetli się komunikat w którym jest “System Windows nie może sprawdzić dysku, gdy jest on w użyciu” Kliknij “Zaplanuj sprawdzanie przy ponownym uruchomieniu”.

Uruchom ponownie komputer i przeczekaj sprawdzanie. Po skanowaniu i zalogowaniu, sprawdź czy problem nadal występuje.

Pamiętaj, aby podać w końcu szczegółowe informacje na temat swojego komputera.

Pozdrawiam

Logi:

OTL

Extras

Pobierz sobie WinDirStat w wersji portable [1], zapisując na pamięci USB i tam go też wypakuj. Następnie uruchom program i każ mu przeskanować dysk. Trochę to potrwa, ale zobaczysz, co zajmuje Ci najwięcej miejsca. Program pozwala na kasowanie plików, które uznasz za zbędne.

_________________

  1. [*:3hddihs0]Krótki opis znajdziesz w
    DobreProgramy.pl. W tym portalu nie jest jednak udostępniona wersja portable. Będzie zatem wymagała do instalacji miejsca na dysku twardym. Wersja portable tego nie potrzebuje.