Komputer+TV przez hdmi. Bardzo słaba jakość ekranu na telewi


(8radek8) #1

Jak w temacie. Próbowałem już chyba wszystkiego. Na tv jest taka jakość, że bardzo ciężko przeczytać z ok. 1m te komunikaty z windowsa. Moja karta to radeon hd6850, telewizor lg 42px4rv.


(bigleo66) #2

Moim zdanien tylko kabel VGA(obraz), przez HDMI chcialem uzyskac wieksza rozdzielczosc mialem 1920x1080 niedopasowana do ekranu TV a czcionka byla nie przyjemna do czytania postrzepiona, probowalem na roznych TV nowej generacji, karte graficzna mam dosc dobra. Tyle na temat praktyki.


(Marcin Gl Pl) #3

Mam to samo, także na HDMI obraz to jakaś porażka, mimo użycia specjalnego wejścia dla PC. VGA działa w fullHD jak igła. Problemem jest tylko dodatkowy kabel dla przesyłu dźwięku.


(8radek8) #4

Czyli jaki kabel kupić ? I jak wtedy zrobić dźwięk ?


(JoteS) #5

Do obrazu kabel taki http://www.proline.pl/?p=KABDLCMON0013 a do dźwięku taki http://www.proline.pl/?p=KABGEMMID0008 Oczywiście odpowiedniej długości :slight_smile:

Jeśli w karcie graficznej nie masz złącza D-Sub podłączasz do DVI przez przejściówkę http://www.proline.pl/?p=PRZEJ+DVI+DSUB


(8radek8) #6

Ok, dzięki. A jeszcze takie pytanie odnośnie podłączenia dźwięku, w które miejsce podłączyć minijacka ?


(JoteS) #7

W kompie zielone gniazdo, w telewizorze jest gniazdko w pobliżu złącza D-Sub.

W instrukcji masz to na str. 12.


(8radek8) #8

Chciałem jeszcze zapytać o podłączenie vga. Czy będę miał możliwość żeby na tv i komputerze był obraz ? Mam w karcie 2 wyjścia dvi, i w te 2 bym podłączył. Czy będzie tak działać jak przez hdmi ?


(JoteS) #9

Masz Radeona, Catalyst Control Center ma opcje klonowania obrazu, opis znajdziesz w necie.