Komputer u mnie nie działa a u innych nie ma problemu

Witam

Mam taki dziwny problem mianowicie u innych osób mój komputer działa a w moim domu nie działa , mianowicie przy włączaniu nie ma tego piiii i monitor zostaje w stanie czuwania , u innych nie ma problemu, odpala za 1 razem . Raz mi się udało odpalić komputer po tym jak był 2 dni u mojego kumpla odrazu przyniosłem i za 1 razem odpalił ale to był pewnie zwykły przypadek. Próbowałem w różnych gniazdkach , przedłużkami listwami , bezpośrednio , rożne kable patrzyłem i nic 0 efektu i sam nie wiem co mam teraz zrobić , dodam jescze że inne urządzenie np TV chodzą mi bez problemu. Proszę o pomoc.

sprawdź poziom napięcia - telewizor zadziała i przy 190V a komputer nie.

raczej watpliwe , wszystko ( oprócz kompa) działa bez zarzutu a każdy w moim bloku ma taki sam prąd jak ja i jakoś nie maja problemów ;/

Odłącz od komputera wszystkie peryferia typu mysz, klawiatura, pendrive i dopiero spróbuj uruchomić.

probowałem wielokrotnie i nic niedało

Poradż się elektryka,to musi być wina instalacji elektrycznej.Może masz fazę na bolcu uziemiającym,sprawdż tzw neonówką.

Jak to sprawdzić neonówką? Gdzie?

Nie za bardzo załapałem…

Masz gniazdo z bolcem uziemiającym lub podłączonym do 'zera" Kup próbnik zwany neonówką i dotknij do niego,jeśli zaświeci się to masakra ! Wzywaj elektryka.