Komputer unieruchamia się podczas oglądania filmów

Witam

Mój problem z komputerem polega na tym że „unieruchamia się” on podczas oglądania filmów na odtwarzaczach (AllPlayer) ale również na przeglądarkach (YouTube). Opisując dokładnie to po ok. 10min oglądania filmów ekran robi się ciemny, komputer chodzi, z głośników wydobywają się trzaski ale nic nie można zrobić. Dodatkowo zauważyłem że zdarza się to podczas oglądania filmów na pełnym ekranie. Kiedy ekran jest zminimalizowany wszystko jest ok. Kiedy chcę przesunąć film o kilka sekund w przód klawiszem „strzałką w prawo” to obraz zatrzymuje się, a dźwięk idzie dalej, i tu również dzieje się to na pełnym ekranie a kiedy zminimalizuje to obraz rusza i zbiega się z dźwiękiem.

Nie wiem czy to ważne ale jak chcę otworzyć folder z filmem to po otwarciu pojawia mi się okienko, że wystąpił problem z aplikacją explorer.exe, z pulpitu giną wszystkie ikonki, potem wracają ale już folder jest zamknięty (film udaję się odtworzyć dopiero przez odtwarzacz).

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale od pewnego czasu przestawia mi się zegarek i data po włączeniu komputera.

Nie mam pojęcia w czym tkwi problem więc i nie wiem jakie dane są potrzebne osobom chętnym mi pomóc.

Z góry dziękuję.

Tak na “dzień dobry” wypadałoby chociaż podać jakiego systemu się używa, i na jakim sprzęcie.

Dodatkowo - byłoby miło gdybyś zajrzał(a) do Podglądu Zdarzeń Systemowych w poszukiwaniu żółtych wykrzykników i czerwonych krzyżyków …

Mój stacjonarny chodzi na XP.

A jeśli chodzi o Podgląd Zdarzeń Systemowych to jest sporo czerwonych krzyżyków i kilka żółtych wykrzykników tylko nie wiem jak Ci je opisać. Może da sie to jakoś kopiować aby był podgląd dla wszystkich.

Przy krzyżykach w właściwościach zdarzeń w kilku sytuacjach pisze że moduł powodujący błąd to ffdshow.ax

Napisz jaki masz dokładnie procesor (ile GHz) oraz jakich używasz kodeków.

Mój procesor to Intel Celeron D, 3200 MHz.

A jeśli chodzi o kodeki to właśnie jest kłopot bo komputer mam od dawna i już nie pamiętam jakie kodeki instalowałem. Wiem na pewno, że mam AllPlayera i dzięki jego Live Update mam cały pakiet kodeków, ostatnio instalowałem tez Media player classic a wraz z nim jego kodeki, mam też Divix, AC3, Xvid. Razem z AllPlayerem w pakiecie dostałem też ffdshow o którym już pisałem wyżej. Proszę mi podpowiedzieć czy jest może jakiś program który mi prześwietli kompa w poszukiwaniu wszystkich moich kodeków.

Dodane 19.08.2012 (N) 11:39

Witam

Teraz jeszcze doszło to, że kiedy przewijam sobie jakis filmik np na Youtube strzałką do przodu to po kilku kliknięciach pojawia mi się smutna minka i napis, że “wtyczka uległa awarii” i nic nie mogę oglądać.

Pomóżcie proszę

To może być jakiś głębszy problem z systemem, może wirus.

Jakiej przeglądarki używasz, testowałeś na innych przeglądarkach czy tam też pojawia się ten problem z youtube?

Upewnij się że masz zainstalowaną najnowszą wersję flashplayera.

Zrób skan OTL i daj nam logi do sprawdzenia czy wszystko jest ok.

Witam

Najczęściej używam Opery i na niej dzieją się te rzeczy na YouTubie. Myślę że są one powiązane z oglądaniem filmów na odtwarzaczach typu AllPlayer więc może to nie problem z systemem.

Jeśli chodzi o wirusa to przeskanowałem komputer mks vir online i on nic nie znalazł.

Właśnie zainstalowałem najnowszą wersje flashplayera, i od razu ją przetestowałem na Operze i znowu podczas przewijania filmu pojawiła się smutna minka i podpis: ”Wtyczka uległa awarii”. Ale za to na Google Chrome jest wszystko ok.

Extras.Txt

http://wklej.org/id/815459/

OTL.Txt

http://wklej.org/id/815460/