Komputer uruchamia się "na dwa razy"

Witam,

Mam następujący problem. Otóż po włączeniu komputera, po chwili wszystko gaśnie - wentylatorki zatrzymują się, ogólnie wygląda jakby całość się wyłączyła. Od razu jednak wszystko uruchamia się ponownie po czym komputer normalnie startuje… Sytuacja jest nieco niepokojąca. Chyba, że z jakichś przyczyn takie zachowanie jest normalne? :slight_smile:

Nic nie wskazuje na to, żeby cokolwiek się przegrzewało: procesor we względnym spoczynku (w momencie pisania tego posta, uruchomione tylko kilka programów) według sensora dołączonego do płyty - odczyt z poziomu windows) ma ~35 stopni, płyta ~33. W obciążeniu nie zauważyłem dotąd, żeby procesor przekroczył 70 stopni (a i to zdarza się nieczęsto). Grafika waha się od ~35 do 60-kilku przy odpaleniu jakichś gier.

płyta główna: Asus P8-Z68-V PRO

procesor: Intel Core i7 2600k

grafika: MSI GTX570

zasilacz: Tacens Valeo III 600W

reszta sprzętu chyba wpływu mieć nie powinna, ale gdyby coś mogę podać.

Ktoś ma pomysł co się może dziać? Dodam jeszcze, że nie zdarzyło się jeszcze, żeby komp wyłączył się w trakcie pracy. Dzieje się tak tylko i wyłącznie przy uruchamianiu.

Z góry dzięki za odpowiedz.

Dual Boot na płytach Asusa to raczej normalne zjawisko, nie ma się czym przejmować :wink: