Komputer uruchamia się - nie ma obrazu ani dzwieku startu


(Wisniewicz Patryk) #1

Witam. Mam pewien problem. W dniu wczorajszym wystapily problemy z odpaleniem mojego PC. Gdy odlaczylem kabel od internetu (LAN) i uruchmilem ponownie, smigal normalnie. Dzisaj ok. 13 chciałem go odpalić ale wystapilo to samo - Uruchomil sie, bylo slychac ze dyski itp smigaja, ale nie bylo charakterystycznego "pip" przy uruchamianu oraz obrazu(nawet czernego na poczatku, monitor tak jakby byl wylaczony). Ponownie odlaczylem internet i uruchomilem na nowo, niestety nic nie dalo. Odlą czyłem cale okablowanie zostawilem tlyko monitor i zasilacz pc. takze nie pomoglo. Rozrkrecilem obudowe i odlaczylem dyski - nic nie pomoglo, wyjalem i wlozylem jecze raz ta baterie od BIOSa (czy jakos tak), tez nie pomoglo. Po kolei wkłaadałem kości ramu ( 2 GB DDR), bezskutecznie. Wyjmowałem i wkladalem też karte graficzna, nic nie dalo.

Gdy patrze teraz na plyte glowna, widze ze 3 kondensatory sa dosc mocno nabrzmiale a jeden juz lekko wycieka, dodam ze niedawno mialem wymieniany tez zasilacz, poniewaz poprzedni sie spalil.

Prosze o pomoc, poniewaz nie wiem juz co zrobic.....

ps. sory za bledy spieszylem sie


(djkamil09061991) #2

albo kondensator do wymiany nalezy go wlutować tak jak oryginalny ale to duzo roboty. została wymiana płyty


(Wisniewicz Patryk) #3

dozuce jescze zdjecie tego kondensatora: http://i50.tinypic.com/2nv8nbn.jpg

ps. jaki koszt nowej plyty glownej ?


(djkamil09061991) #4

to kup podobną na allegro. ewentualnie jak masz kasę to możesz kupić lepszą pod ten sam socket


(Radek68) #5

Wszystkie wybrzuszone elktrolity należy wymienić. Koszt - kilka złotych. Robocizna jak własna, to 0 zł, jak kogoś zaprzyjaźnionego to może np. czteropak...

Generalnie 10 - 20 zł. powinno załatwić sprawę.