Komputer uruchamia się ponowie, wyłączając dyski

Myślałem że to była wina mojego starego komputera ale na nowym jest to samo.

Przypuszczam, że to wina jakichś ustawień windowsa.

Używam Win XP Proffesional.

Chodzi o to, że po zainstalowaniu niektórych nowych programów, gdy kliknę na ikonie prawym przyciskiem myszy, wyłączają się twarde dyski i komputer startuje ponownie.

(Na starym komputerze miałem tak głównie w przypadku blue screena.)

Gdy już się uruchomi ponownie system, mogę kliknąć prawym przyciskiem myszy i tego problemu już nie ma, no chyba że znów coś nowego zainstaluję.

Co może być tego przyczyną?

Wiem, że windows ale co konkretnie?

Dotychczas takie dziwne rzeczy zdarzyły mi się po zainstalowaniu acronis disk director oraz starej gierki theme hospital.

Czyli jak ?? Klikasz na czymś (dowolny element czy jakiś konkretny ?) PPM i komp się restartuje ??

Przyczyna może leżeć w niedawno zainstalowanej aplikacji, która dodała do menu kontekstowego swoje wpisy.

Dokładnie, narazie zdarzyło się tylko dwa razy zaraz po instalacji acronis disk director i gry theme hospital, pisałem o tym wcześniej.

A ja odpowiem jeszcze raz, wygląda na to, że winę ponosi jakiś wpis zawarty w menu kontekstowym (shell). Do diagnostyki użyj programu Autoruns. Zerknij na zakładkę Explorer i w sekcji (kluczu) ContextMenuHandlers wyłączaj kolejno elementy, które wydają się być podejrzane.

I jeszcze jedno, co Masz na myśli mówiąc ikona. Jaka ikona ?? To można rozumieć w dwojaki sposób.

Instalowałeś ostatnio jakiś edytor grafiki, program do podmiany ikonek lub coś w tym stylu ??

Nic takiego nie instalowałem, może nieco źle się wyraziłem, chodzi po prostu o skrót do programu na pulpicie lub w menu kontekstowym.

Dzięki za radę z autoruns, pogrzebie trochę, nie wiedziałem że ma on również takie opcje :slight_smile: