Komputer uruchamia się poprawnie dopiero za 3 razem

Witam! Mam problem, albowiem komputer uruchamia się poprawnie conajmniej za trzecim razem, to znaczy wczytuje się system operacyjny. Za pierwszym razem po pierwszym ekranie, tuż przed momentem ładowania systemu albo pojawia się czarny ekran, albo “Błąd odczytu dysku” (Choć nie sądze żeby z dyskiem było coś nie tak". Za drugim jest zawsze czarny ekran, po restarcie lub wyłączeniu przyciskiem z tyłu obudowy uruchamia się normalnie. Co może być przyczyną?

Konfiguracja mojego komputera:

Komputer:

System operacyjny: Microsoft Windows XP Home Edition

Dodatek service pack systemu operacyjnego: Dodatek Service Pack 3

Płyta główna:

Typ procesora: Intel Pentium 4 630, 3300 MHz (15 x 220)

Nazwa płyty głównej: Asus P5GD2 Deluxe (3 PCI, 3 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Mikroukład płyty głównej:Intel Grantsdale i915P

Pamięć fizyczna: 3200 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)

Karta wideo:NVIDIA GeForce 7600 GT (256 MB)

Karta dźwiękowa: Intel 82801FB ICH6 - High Definition Audio Controller [b-1]

Dysk fizyczny: SAMSUNG SP0802N (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Dysk fizyczny: SAMSUNG SP1614C (160 GB, 7200 RPM, SATA)

Porządna konserwacja kompa.

Zasilacz

Kondensatory elektrolityczne na płycie

Dysk

Inne

U Mnie jest podobnie raz komputer do windowsa nie wejdzie , raz chodzi z 7 godzin raz sie z 10 razy zresetuje i nikt nie wie czemu. Niby ci pseudofachowcy juz wszystko sprawdzili oprocz zasilki

Może spróbuj przeskanować pamięć RAM za pomocą Memtesta - http://www.memtest.org/download/2.10/me … 10.iso.zip. Rozpakuj archiwum i nagraj to jako obraz płyty. Uruchom z niej komputer. U mnie kiedyś non stop pojawiały się BSOD-y przy uruchamianiu albo podczas pracy. Okazało się, że jedna kość ma uszkodzone sektory.

takie objawy mogą sugerować niekompatybilność podzespołów, niewłaściwą konfiguracją biosu…