Komputer uruchamia się tylko w trybie awaryjnym

Zaliczyłem wczoraj czarny ekran podczas przeglądania internetu i od tamtej pory komputer daje się uruchomić tylko w trybie awaryjnym (przy wyborze opcji “uruchom system normalnie” następuje reset). Poza tym po tym incydencie na ekranie zaczęły pojawiać się czasem czerwone paski. Brak nowego sprzętu, nie dokonywałem żadnych konfiguracji etc. Mam Windowsa 7.

Dodam jeszcze, że ~miesiąc temu komputer zaliczył niespodziewany zgon (całkowita odmowa współpracy, przy uruchamianiu nawet nie startował bios). Był naprawiony w serwisie (wspominali, że był po prostu strasznie zawirusowany), ale nie wiem, co dokładnie robili. W każdym razie od tamtej pory działał bez zarzutu, aż do teraz.

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

==================================================

  • Sprawdź pamięć (RAM). 
  • Sterowniki. Odinstalować i zainstalować ostatni. 
  • Najlepiej przywrócić z kopii zapasowej bo z opisu widać, iż to ntoskrnl.exe.

To jest Dell? 

 

No to może zacznij od przeskanowania na wirusy, albo wrzucenia logów do działu bezpieczeństwa na forum.

spróbuj tryb awaryjny i ostatnia dobra konfiguracja, mi się wydaje że jest coś z dyskiem twardym, no i koniecznie reset biosu do ustawień fabrycznych

Hej,

Dysk w dobrym stanie - raczej nie on jest źródłem problemów.

Pozdrawiam,