Komputer w grach po sformatowaniu działa bardzo powoli


(Dozpowaga) #1

Z komputerem był problem, został sformatowany problem nadal był (z dyskiem) i został on wyzerowany, zmieniony był też system z Windows 7 Home Edition 32 bit na Windows 7 Ultimate 64 bit. Komputer nie należy do najlepszych ale zawsze mogłem grać w gry jak FIFA 13, CS czy coś innego. W tej chwili wszystko działa strasznie wolno, komputer działa szybciej jak sobie chodzę po internecie, wszystko lepiej się ładuje ale nie mogę w nic zagrać. Teraz FIFA w ogóle się nie włącza, CS działa bardzo niepłynnie, wręcz 1 klatka na 1/2 sekundę. Jakieś pomysły?


#2

ciuciuciuciu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Longhorn2009) #3

Wgraj najnowsze stery, w tym chipset i do karty graficznej. Nie podajesz szczegółów jaki sprzęt posiadasz bo podałbym linki.


(falcon89) #4

Czy zainstalowałeś sterownik do karty graficznej, zainstalowałeś DirectX 9?


(Dozpowaga) #5

Procesor : Pentium Dual-Core CPU T4300 2.1GHz

Karta graficzna : Mobile Intel 4 Series Express Chipset Family

RAM : 4096 MB

DirectX : 11

System operacyjny : Windows 7 Ultimate 64-bitowy (6.1, kompilacja 7601)

Karta dźwiękowa : Realtek High Definition Audio

Jednak kiedy w chociażby Menedżerze Urządzeń wybieram ‘Aktualizuj’ pojawia się informacja że wszędzie mam aktualne sterowniki.


(Longhorn2009) #6

To jest laptop? Jak tak to podaj model.


(Dozpowaga) #7

Toshiba Satellite L500


(Longhorn2009) #8

Pobierz i wgraj te stery i zobacz jak wygląda wtedy sytuacja

http://www.toshiba.pl/innovation/downlo … anguage=42

http://www.toshiba.pl/innovation/downlo … anguage=42

http://www.toshiba.pl/innovation/downlo … anguage=42

http://www.toshiba.pl/innovation/downlo … anguage=42


(Dozpowaga) #9

http://oi44.tinypic.com/fx427c.jpg

Zakreślone czerwonym kółkiem - błąd widoczny na zdjęciu.

Zakreślone niebieskim kółkiem - po wyodrębnianiu nie ma żadnej reakcji.

Reszta pomyślnie.


(Dimatheus) #10

Hej,

Spróbuj zatem samemu wypakować sterowniki z archiwum, a następnie uruchom instalację klikając na pliku setup.exe z folderu, do którego wypakowałeś sterowniki.

Najpierw wypakowałeś sterowniki, a dopiero po tym zacząłeś je instalować?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Dozpowaga) #11

Zrobiłem tak jak powiedziałeś, wypakowałem to za pomocą winrara a potem uruchomiłem setup.exe. Pojawiła mi się informacja taka jak na zdjęciu wyżej, że system nie spełnia minimalnych wymagań systemowych.


(adam9870) #12

Uruchom Menedżer urządzeń i zobacz czy masz urządzenia ze znakiem zapytania. Jeśli tak kliknij na urządzenie prawym przyciskiem myszy, wybierz Właściwości, w oknie które zostanie otwarte przejdź na kartę Szczegóły i z rozwijanej listy Właściwości wybierz Identyfikatory sprzętu.

Zaznacz którąś z pozycji i naciśnij CTRL + C aby skopiować identyfikator. Wklej zawartość schowka (prawy przycisk myszy - Wklej albo Ctrl + V) na http://www.devid.info/ albo na Google i poszukaj sterownika. Jak nie znajdziesz sterowników to próbuj z kolejną pozycją i kolejną.

Jak zainstalować sterowniki? Albo poszukaj pliku o nazwie typu SETUP. Albo zainstaluj sterowniki przez Menedżer urządzeń. Możesz kliknąć na określoną pozycję (z żółtym znakiem zapytania) prawym przyciskiem myszy i wybrać Aktualizuj, potem opcję wskazania sterowników do instalacji z dysku i wskazać miejsce, gdzie znajdują się sterowniki.


(Dimatheus) #13

Hej,

Spróbuj zatem pobrać sterowniki ze strony producenta chipsetu. Spróbuj tych sterowników. Po ściągnięciu wypakuj je do folderu, a następnie zainstaluj je poprzez menadżera urządzeń - dokładnie tak, jak pisał adam9870 w swoim poprzednim poście. Jeśli wyświetli się komunikat o nieobsługiwanym sprzęcie, spróbuj tych sterowników.

:arrow: A co ze sterowniami do karty graficznej - tymi, o których pisałeś, że nie ma żadnej reakcji? W nich też uruchamiałeś setup.exe? Brak reakcji?

Pozdrawiam,

Dimatheus