Komputer w ogóle nie uruchamia się, jaka może być przyczyna?

Witam Serdecznie

Otóż mam taki komputerek, który w ogóle nie chcę powstać. Zasilanie dochodzi wentylatorki kręcą natomiast komp nie wstaje. Podobno parę dni temu było tak, że pochodził parę minut (góra pół godziny) i się wieszał a teraz całkiem padł. Poodczepiałem wszystko zostawiając tylko 1 kostkę ramu procka i grafikę na pewno dobrą bo sprawdzałem na innym kompie i wraz nic. Tak sobie myślę, czy nie jest to czasem wina zasilacza bo dzisiaj już mi się nie chce drugiego przekładać ale to sprawdzę jutro. A jeżeli nie zasilacz to co jeszcze może być nie tak? Jak poznać czy nawalił procek czy płytka (bo nie mam akurat 2 procka żeby sprawdzić)?

Podaj konfigurację sprzętową komputera (procesor, płyta główna, karta graficzna).

Jaki posiadasz zasilacz ? ( producent , moc)

Czy głośniczek systemowy wydaje jakieś dźwięki? Czy płyta wizualnie nie ma żadnych uszkodzeń np. spuchnięte kondensatory, wylany elektrolit?

Kurcze z tym to będzie problem bo komp nie jest mój ale z tego co pamiętam to siedzi w nim jakiś pentium 4 może ze 2,4GHz, płytka p4i45e asrocka, ramki ddr400 jeden 128 a-data, drugi 256 goodram, grafa jakiś geforce (prawdopodobnie 4) 128mb, i badziewny zasilacz feel 300w, komp kupiony i skladany w vico i karta tv,

W dniu 04.05.2008 , o godzinie 23:48 został dopisany post przez smoq5

głośniczek milczy, kondensatory wszystkie ok

No to raczej zasilacz padł, ten feel to nie był dobry wybór do tego komputera, o ile gdziekolwiek warto go stosować.

Może zasilacz padł, ja też tak miałem… Weź wyjmij swój zasilacz podłącz do popsutego i zobacz czy pojdzie, jeśli tak to zasilacz do wymiany…

ja to mówiłem wujkowi od początku tyle ze on stwierdził ze panowie którzy składają sprzęt znają sie na tym najlepiej ;/

Tylko oni chcą złożyć komputer jak najtaniej dla nich i nie liczą się z klientem. Trzeba mieć nadzieje, że nic więcej nie zostało uszkodzone.

dobra jutro tak uczynię (bo teraz wszyscy w domu śpią :wink: i dam znać czy coś ruszyło, dzięki za szybką odpowiedź a tak a’propose to jaką zasiłkę polecalibyście do tego kompa?

Bierz swój zasilacz i sprawdzaj…

tak sobie myślę, że nawet jak co innego poszło to zasiłka i tak do wymiany więc może coś takiego PENTAGRAM SILENT FORCE PSF-430-P12S na allegro za 115 pln można nabyć

Kup tani Modecome MC - w komputroniku za nie całą stówe - mniej nawet…

Tylko musi być to wersja MC !!

Jeśli chcesz coś tańszego to Fortony…

no chyba że to by wystarczyło do tego kompa http://allegro.pl/item355629799_chiefte … f_vat.html

Chyba chodziło o Asrock P4i45PE.

Płyta główna zasilana głównie z linii +5V, a więc odpowiedni będzie zasilacz:

FORTRON FSP400-60PFN (na linii +5V 40Amer)

z ta nazwa płytki to o oczywiście literówka

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 10:10 został dopisany post przez smoq5

kurcze zmieniłem zasiłkę i komp dalej nie wstaje, co jeszcze może być nie tak? Co ciekawe nie świeci diodka power od płyty główinej ?!

da się jakoś sprawdzić stan procka, płyty bez przekładania do innego sprzętu?

może płyta główna padła sprawdź dokładnie kondensatory czy nie spuchły, kabelki wszystkie na miejscu (zwłaszcza ten od wentyla od procesora)?

oglądałem płytkę dokładnie i wszystko wydaje się być w porządku, wentylator od procka dobrze podłączony, wiatrak kręci normalnie, power i reset działają, kurcze naprawdę nie wiem co to może być :frowning: , może coś z biosem ale wtedy by chyba głośniczek jakieś komunikaty dawał :?: :expressionless:

Bios najprawdopodobniej padł, a być może i cała płyta. Zapoznać się z tym tematem. Tam pisałem trochę jak można próbować uratować BIOS: viewtopic.php?f=19&t=237338&st=0&sk=t&sd=a

kurde ctrl+home nie działa, wciskanie reseta też nic nie daje głośniczek cały czas milczy, bios jest ami, ale wydaje mi się, że po prostu ta zasiłka płytkę zje… zepsuła, bo tak sobie myślę, że gdyby to był bios to po prostu komp by padł a on zawieszał się od jakiegoś czasu

W dniu 05.05.2008 , o godzinie 21:37 został dopisany post przez smoq5

hmm, a jaką płytkę dobrać do podanego wcześniej zestawu?

osobiście znalazłem coś takiego ale nie wiele wiem o tej płycie"

http://allegro.pl/item352650346_plyta_d … ajna_.html