Komputer w serwisie

witam

oddałem komputer do serwisu gdyż nie odpalał(kręciły się tylko wiatraczki) gość w serwisie powiedział że spaliła się płyta główna(epox 4PDA3I) i że musiałbym również wymienić zasilacz(tagan 430W) bo niby uległ uszkodzeniu czy to możliwe?.Teraz chce mi zamontować płyte asrock P4i65G oraz zasilacz feel 3-400ATX 400W PFC czytałem że te zasilacze są badziewne czy mam wybrać inny?.W środku siedzi jeszcze GF7300GT czy ten zasilacz może ją spalić?.Wiem że to stary komputer naprawa nawet spora ale co zrobić nowy komputer po nowym :smiley: roku.

Może wystarczyłoby zrobić reset BIOS-u płyty głównej, a oni od razu naciągają Cię na płytę główną i zasilacz :?

Nie daj sobie wcisnąć tego FEEL-a. To złom.

Modecom MC -350ATX w zupełności wystarczy (nie myl z Modecom FEEL).

Przypuszczam ze procka nie masz jakiegoś zawrotnego czyli Modecom MC 400w do normalnej pracy może być (“towar w miare jak na te pieniądze”)

Płyta od biedy też ujdzie ale nie wiem czy nie lepiej jakiegoś gigabyte?!

Reset biosu nie pomógł komputer samoczynnie się resetował czasami pochodził jakiś czas i znowu restarty i tak w kółko,potem nic nawet bios się nie wyświetlał.Nie znam się zbytnio :slight_smile: :slight_smile: więc serwis

Procesor stary pentium4 3ghz

dezer7er , nie zapomnij się upomnieć o Twoje (niby zepsute) podzespoły.

na pewno się upomnę ale jaki zasilacz wybrać?

Tak jak pisaliśmy wyżej.

Dla Twojego sprzętu wystarczy Modecom MC -350 ATX - 350W (ok. 80 zł.), ewentualnie jak napisał kamil1555 Modecom MC -400ATX - 400W (ok. 100 zł.)

Do lepszych nie ma sensu dopłacać.

ok dzięki.

jeszcze jedno pytanie czy fortron ATX 400NF 12cm PFC też będzie dobry

Tak.

(Fortron ATX-400 P NF :wink: )

jeszcze raz dzięki

jutro dzwonie do serwisu i niech się gonią z tym FEEL-em

pozdrawiam

Tak będzie, bo to jest to samo co Modecom MC 400